אזרחות רומנית – כל אירופה פתוחה בפנייך

תוכן עניינים

רומניה, מעבר להיותה מדינה יפה וייחודית, בעלת נופים מרשימים ותרבות עשירה, הפכה בשנים האחרונות למוקד העניין של הישראלים גם בגלל האפשרות להוציא אזרחות רומנית. כחלק מהאיחוד האירופי, רומניה מקנה עבור בעלי האזרחות הרומנית זכויות ואפשרויות רבות, הן במדינה עצמה והן בכל שאר המדינות החברות באיחוד האירופי. על כן, ישראלים רבים מוצאים בה עניין והביקוש לאזרחות רומנית עולה.

את האזרחות הרומנית נמליץ לא להוציא באופן עצמאי. העניין כרוח בלא מעט התעסקויות בירוקרטיות שעדיף לכם לתת לאנשי מקצוע להתעסק בהן.

 

אז מה בדיוק צריך לעשות כדי להוציא אזרחות רומנית?

ראשית, עליכם לבדוק האם אתם בכלל זכאים לאזרחות רומנית. ישנם שלושה מצבים שבהם אדם זכאי לאזרחות רומנית:

  1. אדם שנולד לאזרח רומני אוטומטית זכאי לאזרחות רומנית. ייתכן שאביכם או סבכם לא רשומים במאגר האזרחים הרומנים והאזרחות שלהם "רדומה", על כן עליכם למצוא את המסמכים המוכיחים את היותם רומנים ולהגיש בקשה לאזרחות כדי "לעורר" את אזרחותם ואת הזכאות לאזרחותכם.
  2. במידה ואומצתם על ידי אזרח רומני אתם גם זכאים לאזרחות רומנית (בהתאם לתנאים).
  3. ייתכן ואתם צאצאים של יוצאים רומניה שאזרחותם נשללה מהם ממספר סיבות אפשריות. במידה ותרצו לקבל אזרחות רומנית עליכם להוכיח זאת ולבקש בקשה מתאימה.

לאחר מכן, עליכם לאתר את המסמכים הדרושים להוצאת אזרחות רומנית. תאלצו למצוא תעודות זהות, תעודות לידה, מסמכי אימוץ וכל מסמך שיכול לאשר את זכאותכם לאזרחות רומנית.

דרכון זר

 

חשוב לדעת!

כל מסמך שתגישו ואינו במקור בשפה הרומנית, חייב להיות מתורגם לרומנית, מאומת על ידי נוטריון וחתום בחותמת אפוסטיל. כל אלו נועדו לאשר את אמיתתו ולמנוע מצב של זיוף מסמכים. שימו לב שחלק מהמסמכים הם בעלי תוקף, ובמידה ופג תוקפם עליכם לחדש אותם.

לאחר שמצאתם את כל המסמכים תצטרכו לאשר אותם בשגרירות רומניה. מומלץ להגיע לשגרירות מוקדם ככל הניתן כדי לחסוך את העמידה הארוכה בתורים. אנשי השגרירות לרוב דוברים רומנית בלבד. על כן, מומלץ להגיע מלווים בדובר רומנית שיעזור לכם.
בסיום הגשת המסמכים תקבלו אישור על הגשתם.

כעת תאלצו להמתין. ההמתנה תלויה לרוב במורכבות המקרה ובבסיס שעליה הגשתם את הבקשה (סוג הזכאות). אם אתם צאצאים של רומנים בעלי אזרחות "רדומה" כנראה ייקחו מספר חודשים בלבד עד האישור לזכאות, אבל אם אתם צאצאים של רומנים שאזרחותם נשללה מהם, ייתכן שזמן ההמתנה לאישור יהיה ארוך מאוד ויקח אפילו מספר שנים.

לאחר שקיבלתם את האישור לזכאות, תוכלו להוציא דרכון רומני!
אזרחות רומנית היא דרך מצוינת לפתוח עבורכם ועבור משפחתכם דלתות חדשות. בין אם אתם רוצים לעבור, ללמוד, או לעבוד באירופה, עכשיו כשיש לכם אזרחות רומנית, כל אירופה פתוחה בפניכם.

עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
הוצאת דרכון פורטוגלי המלצות

הוצאת דרכון פורטוגלי המלצות הליך הוצאת דרכון פורטוגלי הוא הליך סיזיפי אשר רבים מתייאשים ועוזבים באמצע. אך, באמצעות המלצות של גולשים ניתן להקל בתהליך באופן

התנאים להוצאת דרכון אירופאי

חושבים שאולי אתם זכאים להוצאת דרכון אירופאי של מדינה כזו או אחרת? מתלבטים האם כדאי שווה להיכנס לתהליך הזה? אם כך, כדאי שתדעו שהתשובה היא

דרכון פולני : יש גם חסרונות

בשנים האחרונות ישראלים רבים מבקשים לקבל אזרחות אירופאית, לאור היתרונות הרבים שהיא מעניקה, כאשר בין המדינות המובילות שבהן ישראלים עוברים את הליך האזרוח נמצאות פורטוגל

מה דרוש עבור רילוקישן לפורטוגל?

פורטוגל הופכת בשנים האחרונות לאחד היעדים היותר חמים שאליה עוברים לא מעט ישראלים כשהם רוצים לחיות לתקופה מחוץ לארץ או כדי לחוות חיים אירופאים ששונים

דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק

לדרכון פורטוגלי ישנם יתרונות רבים – הדרכון מהווה אזרחות אירופית לכל דבר ועניין, מה שנותן אפשרות לעבוד באירופה, ללמוד באירופה וכל ההטבות של דרכון אירופי.

הוצאת אזרחות רומנית – איך עושים את זה?

הוצאת אזרחות רומנית איננה בגדר חלום. כיום שרומניה נמנית על מדינות האיחוד האירופי, יש בכך יתרונות רבים. הדרך להשגת האזרחות הרומנית איננה בלתי אפשרית ובמידה