דרכון פולני : יש גם חסרונות

תוכן עניינים

בשנים האחרונות ישראלים רבים מבקשים לקבל אזרחות אירופאית, לאור היתרונות הרבים שהיא מעניקה, כאשר בין המדינות המובילות שבהן ישראלים עוברים את הליך האזרוח נמצאות פורטוגל ופולין.

אמנם יש יתרונות רבים לאזרחות אירופאית, אך עלולים להיות גם מספר חסרונות להליך קבלת האזרחות.

מהם אותם חסרונות, והאם הם מספיקים על מנת להימנע מלהוציא אזרחות אירופאית?

 

החסרונות שיכולים להיות בקבלת דרכון פולני

באופן כללי, לא מדובר על חסרונות של ממש, אלא על יותר חסרונות בהיבט הפרוצדורלי והכספי. תהליך הוצאה של דרכון פולני (או כל דרכון אירופאי אחר( עלול להיות כרוך בלא מעט זמן ומשאבים.

ההליך הבירוקרטי אותו נדרשים לעבור הוא לרוב לא פשוט. נדרשים להמציא לא מעט מסמכים שיעידו על זכאותכם הראשונית לדרכון, ולאחר קבלת אישור הזכאות ההליך הוא ממושך וכולל לא מעט טרטורים. על פי רוב, לפחות על חלק מהמסכים תידרשו להחתים אפוסטיל, ולתרגם את המסמך לשפה הפולנית (פעולות שעבור תצטרכו לשלם סכום כסף נוסף, ללא קשר להוצאת הדרכון עצמו).

ניתן לראות שההתעסקות בקבלת האזרחות הפולנית (או כל אזרחות אירופאית אחרת) עשויה לגזול מכם לא מעט זמן, וכן גם לא מעט כסף.

 

כיצד ניתן להתגבר על חסרונות אלו?

לצערנו, אלו לא חסרונות שניתן להתגבר עליהם באופן מלא – מדובר בפרוצדורה שנערכת אל מול מדינה זרה, שמטפלת בבקשות אזרחות רבות שמגיעות אליה (גם ממדינות נוספות, לא רק ממדינת ישראל).

עם זאת, תוכלו לחסוך לעצמכם את הצורך בהתעסקות הבירוקרטית והמשפטית, ולעבור את ההליך דרך משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה, שיעבור עבורכם את ההליך המייגע. אחד מאנשי המקצוע המובילים בישראל בתחום הוצאת אזרחות פולנית הוא עו"ד עמיחי זילברברג, שדרכו הדרך שלכם לקבלת הדרכון המיוחל תוכל להיות קצרה יותר ו(כמעט) נטולת התעסקות בירוקרטית!

תמיד חשוב להסתייע בבעל מקצוע שמבין לעומק את הדינים של המדינה שאליה אתם רוצים לקבל אזרחות, על מנת לדעת מראש מהם סיכויי ההצלחה של ההליך והאם יש מגבלות כלשהן שמונעות מכם לקבל את האזרחות.

 

מהם היתרונות של דרכון פולני?

לאחר שפירטנו על החסרונות שבהתעסקות עם הוצאת האזרחות – נספר לכם למה בכל זאת כדאי לכם להוציא דרכון פולני.

אדם בעל אזרחות פולנית זכאי לכל ההטבות שלהן זכאי כל אזרח באיחוד האירופי – ואלו הטבות שוות במיוחד. בין היתר, תוכלו לגור ולעבוד בכל מדינות האיחוד האירופי, ללמוד בחינם או בסבסוד משמעותי במגוון רחב של מוסדות אקדמאיים שנמצאים באיחוד האירופי (ביניהם כמה מהמובילים בעולם), ולקבל גישה ומעבר חופשי בין כל מדינות האיחוד (ללא צורך בביקורת גבולות).

יתרון נוסף שעשוי לקרוץ לישראלים רבים, אלו התנאים המקלים שאותם אזרח אירופאי מקבל כאשר הוא מעוניין להוציא ויזת עבודה לארצות הברית, ביחס לתנאים של אדם בעל אזרחות ישראלית בלבד.

 

 

חותמת

עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
הוצאת דרכון פורטוגלי המלצות

הוצאת דרכון פורטוגלי המלצות הליך הוצאת דרכון פורטוגלי הוא הליך סיזיפי אשר רבים מתייאשים ועוזבים באמצע. אך, באמצעות המלצות של גולשים ניתן להקל בתהליך באופן

התנאים להוצאת דרכון אירופאי

חושבים שאולי אתם זכאים להוצאת דרכון אירופאי של מדינה כזו או אחרת? מתלבטים האם כדאי שווה להיכנס לתהליך הזה? אם כך, כדאי שתדעו שהתשובה היא

אזרחות רומנית – כל אירופה פתוחה בפנייך

רומניה, מעבר להיותה מדינה יפה וייחודית, בעלת נופים מרשימים ותרבות עשירה, הפכה בשנים האחרונות למוקד העניין של הישראלים גם בגלל האפשרות להוציא אזרחות רומנית. כחלק

מה דרוש עבור רילוקישן לפורטוגל?

פורטוגל הופכת בשנים האחרונות לאחד היעדים היותר חמים שאליה עוברים לא מעט ישראלים כשהם רוצים לחיות לתקופה מחוץ לארץ או כדי לחוות חיים אירופאים ששונים

דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק

לדרכון פורטוגלי ישנם יתרונות רבים – הדרכון מהווה אזרחות אירופית לכל דבר ועניין, מה שנותן אפשרות לעבוד באירופה, ללמוד באירופה וכל ההטבות של דרכון אירופי.

הוצאת אזרחות רומנית – איך עושים את זה?

הוצאת אזרחות רומנית איננה בגדר חלום. כיום שרומניה נמנית על מדינות האיחוד האירופי, יש בכך יתרונות רבים. הדרך להשגת האזרחות הרומנית איננה בלתי אפשרית ובמידה