בהליך מסובך ורגיש כמו הליך גירושין, כנראה שתשקלו כל צעד. רבים יתקלו בקושי רב להתמודד עם המצב הרגשי ובנוסף לכך להצטרך להגיע עם הפרטנר לשעבר לחתימה על הסכמים פורמליים. דרך אחת להתמודד עם הסיטואציה היא לפנות לגורם שלישי – המגשר.

מה הוא גישור? איך הוא יכול לסייע לכם? במאמר זה נסקור את הליך הגישור בתחום הגירושין ונבדוק האם הוא מתאים למצבכם.

 

סוף זו תמיד התחלה

אז הרבה מים עברו מתחת לנהר, והחלטתם שיהיה לכל אחד טוב יותר בנפרד. אתם לא לבד- זה קורה לרבים וטובים בארץ ובעולם. בין אם בניתם יחד בית והקמתם משפחה, או שרק הייתם נשואים תקופה קצרה או ארוכה, לפרק את החבילה הזו יכול להיות קשה מאוד.

הרבה אספקטים בחייכם משתנים, ואתם צריכים להתמודד עם המציאות החדשה ובו בזמן לסגור את הקצוות עם הפרטנר לשעבר שלכם.

גישור גירושין

יש על מה לדבר, אבל קשה לדבר

בתהליך של גירושין כנראה שתצטרכו להחליט החלטות לא פשוטות. מעניינים פשוטים יחסית, כמו למי הולך רהיט כזה או אחר, ועד תחומים רגישים וכואבים, כמו תנאי משמורת על הילדים. אתם מבינים שזה מה שצריך לעשות כדי לסיים את הכלול ולעבור הלאה, אבל אתם נמצאים בבעיה – עקב שנים של קשר שהיו בו בעיות, אתם ממש מתקשים לדבר אחד עם השני בלי להתפוצץ. מה אפשר לעשות?

 

הצד האובייקטיבי

זוגות רבים בתהליכי גירושים מוצאים את עצמם בסיטואציה הזו – לא מצליחים לתקשר כמו שצריך, רבים, צועקים וכועסים, ובכלל לא מצליחים להגיע לפשרות ולהחליט את ההחלטות החשובות. במקרים אלו, מומלץ לגשת לצד שלישי, שידע איך להביא את השיח ביניכם למקום טוב ופרודוקטיבי שייטיב עם שניכם – מגשר. כך שלפעמים, כל מה שצריך זה לגגל מגשרת בר״ג כדי לצאת מהבוץ העמוק.

גישור גירושין

הליך הגישור

המגשר/ת הם בעלי רקע משפטי והתמחות בפתירת סכסוכים, עסקיים, משפחתיים וזוגיים. הם יהיו נוכחים בשיחות הקשות ביניכם, ישאלו את השאלות הקשות וינחו את המהלך כך שהצדדים יגיעו להסכמה וההחלטות החשובות יילקחו.

 

הסכם הגירושין

בסופו של התהליך, המגשר/ת יוכלו לאסוף את ההחלטות שנלקחו ולכתוב הסכם, בו מפורטות המסקנות של בני הזוג בהסתכלות עתידית – חלוקת רכוש, פתירת מחלוקות, חלוקת נכסים, משמורות וכולי. ההסכם הזה יקבל תוקף משפטי בלי שהם יצטרכו להגיע לדיונים כואבים מול שופט, וכך נחסך הרבה כאב ראש וכאב לב.

 

לסיכום

אתם נמצאים בתחושה קשה מאוד, אבל ש אור בקצה המנהרה. במידה ואתם לא מצליחים לתקשר עם הפרטנר לשעבר ולהגיע להחלטות החשובות שיעצבו את חייכם העתידיים כזוג גרוש, כדאי לפנות למגשרת שתדע להנחות את השיח בניכם, ולעזור לכם להתמודד עם הסיטואציה בצורה הטובה ביותר, עד לרגע בו מומצא ההסכם, שיחסוך לכם מלחמות בבית משפט ויאפשר לכם לאסוף כלים להתמודדות עתידית עם בן/בת הזוג לשעבר.

גישור גירושין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *