האם ישנם חוקים כנגד סוכך חשמלי למרפסת?

תוכן עניינים

רפורמת הבנייה שהתעדכנה בשנים האחרונות, הובילה להתעניינות בקרב האזרחים שתוהים לא פעם אם יש באפשרותם להתקין פתרונות ההצללה מסוימים בספונטניות או שמא, עליהם להתייצב במשרדי הרשות המקומית, כדי למלא טופס בקשה. תרחיש מבלבל זה הוביל אותנו לבחון את הנושא לעומק, כדי שנוכל להציג בפניכם את המצבים את החוק בכל הנוגע לפתרונות אלה. הפעם יצאנו לבחון את החוקים שקיימים כנגד התקנה של סוכך חשמלי למרפסת וחזרנו על כל המידע העדכני שעליכם להכיר.

 

הגיע הזמן להכיר את חוק הפרגולות

קראנו את החוק לעומק וגילינו את חוק הפרגולות שנכתב במסגרת רפורמת הבנייה. חוק זה קובע שהתקנה של פרגולה או סוכך חשמלי למרפסת מצריכה קבלת אישור מהרשויות. חשוב לציין שהדבר היה נחשב למורכב בעבר, אך בשנים האחרונות נעשה שינוי שמקל על התושבים. כיום תצטרכו למלא טופס דיווח מקוון ולשלוח אותו לגורם המתאים. ברגע שיהיה לכם את האישור המדובר, אתם תוכלו לבצע את ההתקנה בהתאם לחוק.

חוק הפרגולות

המתקנים יוצאי הדופן שאינם נכללים בהיתר

חשוב שתדעו שיש מצבים שאין בהם צורך בטופס שהוצג לעיל. מדובר לצורך הדוגמא בהתקנה של פרגולה או סוכך חשמלי למרפסת שלא עולה על 50 מ"ר. התקנה של מתקנים אלה יכולה להתבצע באופן חופשי, מבלי לדווח לעירייה או לרשות המקומית. שימו לב, נמליץ לקרוא את הפסקה הבאה בעיון רב, אם אתם מתכננים לבצע התקנה מסוג זה בקרוב ואינכם בטוחים לגבי חובת הדיווח. שכן, זו תציג בפניכם את הדרך הבטוחה ביותר שתוביל למסקנה העדכנית בנושא.

 

לא בטוחים? פנו למומחים!

אם ראיתם סוכך חשמלי של חברה נחשבת ואתם רוצים להיות בטוחים בכך שההתקנה שלו תתבצע בהתאם לחוק, עליכם לפנות לגורם מוסמך מטעמה. שכן, מתקיני הסוככים ועובדי החברה מכירים בחוקים באופן קפדני, כאשר המטרה שלהם היא לסייע ללקוחותיהם בעת הצורך.

 

חשיבות הבחירה בחברה מומלצת

כידוע, התקנה של סוכך חשמלי למרפסת מחייבת בירור אודות הקבוע בחוק. אנחנו כאן כדי ליידע אתכם שיש פרמטרים נוספים שצריכים לבוא לידי ביטוי בהקשר זה, טרם הרכישה. מדובר בראש ובראשונה בבטיחות שלכם. שכן, שעליכם לשים לב ל – 2 הפרמטרים הללו:

  1. איכות החומר שממנו עשוי הסוכך החשמלי
  2. טיב ההתקנה

 

נמליץ לבדוק שהחברה מחזיקה בסוככים איכותיים שקיבלו תו תקן ישראלי. כך יתאפשר לכם להיות בטוחים לגבי הפרמטר הראשון. תוכלו לבדוק את טיב ההתקנה, באמצעות קריאת חוות דעת שנכתבו ברחבי הרשת. שכן, גולשים נוטים לכתוב את המידע הרלוונטי בלשונית הביקורות של גוגל ופלטפורמות נוספות ברחבי הרשת.

 

מילים אחרונות לסיום

החוק קובע שהתקנה של סוכך חשמלי צריכה להתבצע תוך שליחת טופס ייעודי. בשלב זה אתם מכירים באינפורמציה במלואה, כך שנותר לכם רק לבחור בחברה נחשבת ומומלצת, שתבצע את ההתקנה על הצד הטוב ביותר.

חוקים נגד סוכך מרפסת חשמלי

עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
חובת לבישת חליפה בבית משפט

כאשר מדובר בעורכי דין, כללי לשכת עורכי הדין (מדי משפט) מחייבים את עורך הדין, כאשר הוא מופיע בבית משפט, ללבוש "מדי משפט" שכוללים – חולצה

האם יש השפעה כלכלית במשפט מתומלל

תמלול הקלטות מסוגים שונים משפיעות הן בהכרעת הדין, והן כשימוש לפרוטוקול המכסה מבחינה משפטית. במאמר הבא לעסוק ונעמיק בשאלות כמו: איך הקלטות יכולות להטות את

4 שלבים לתביעות נגד משרד הביטחון

כשמדובר בהגשת תביעה נגד משרד הביטחון, ישנם כמה שלבים שכל אחד צריך לעבור. לפני שנתחיל בפירוט, חשוב לנו לציין כי זהו תהליך שעלול לקחת זמן

האם משרד פרסום נחשב כהוצאה מוכרת?

בעלי עסקים וחברות נדרשים לעמוד בלא מעט חובות: הם צריכים לדווח באופן קבוע לרשויות המס ולשלם מיסים, צריכים לעבוד על פי תקנות וכללים אדמיניסטרטיביים, להגיש