הוצאת אזרחות רומנית – איך עושים את זה?

תוכן עניינים

הוצאת אזרחות רומנית איננה בגדר חלום. כיום שרומניה נמנית על מדינות האיחוד האירופי, יש בכך יתרונות רבים. הדרך להשגת האזרחות הרומנית איננה בלתי אפשרית ובמידה והינכם עומדים בתנאי הסף, על ידי ליווי מקצועי, תגיעו אל האזרחות בצורה בטוחה.

 

הוצאת אזרחות רומנית – איך עושים את זה?

רומניה השתחררה מהכיבוש הקומוניסטי ב1989 ומהר מאד שינתה את פניה. גם בחוקים המבקשים להסדיר את קבלת האזרחות הרומנית, ניסחו בחוקים חדשים יחסית בשנת 1991, חוקים המתעדכנים מידי פעם. בשנת 2007 התקבלה רומניה לאיחוד האירופי והפכה בין רגע ליעד נחשק לקבלת אזרחות. השלבים בדרך לקבלת האזרחות הינם לא מורכבים אך דורשים התערבות של מקצוענים בתחום דוגמת הרשקו הוצאת אזרחות רומנית.

 • בשלב הראשון מומלץ לפנות אל אנשי מקצוע מוסמכים ולבדוק האם אתם עומדים בקריטריונים שהחוק מציב. חבל להיכנס אל תהליך ארוך ומורכב שיש בו גם עלויות נלוות אם אינכם עומדים בתנאי הזכאות.
 • הגשת הבקשה אל השלטונות הרומניים באמצעות טפסים מסודרים ומסמכים נדרשים שיפורט בהמשך מה הם.
 • אישור של השלטונות הרומניים לגבי הבקשה, יכול להיות שהשלב הזה יהיה מעט ארוך ופחות יעיל בשל המערכת הרומנית
 • הגשת ערעור, במידה והבקשה שלכם נדחתה, יש אפשרות להגיש ערעור על ההחלטה.

אזרחות רומנית

מה הם המסמכים הנדרשים להוצאת אזרחות רומנית

עבור הגשת הבקשה לקבלת אזרחות רומנית, יש צורך בהצגת מסמכים שונים, חלקם ישראלים וחלקם רומנים. את המסמכים הישראלים הכתובים בעברית יש לתרגם על ידי תרגום נוטריוני מוסמך, את המסמכים הרומנים, במידה ואין לכם, תאלצו לבקש מעורך דין שיוכל להשיג לכם אותם. במשרד הרשקו הוצאת אזרחות רומנית, יסיעו לכם בנקודה זאת. בעת הבקשה לקבלת אזרחות אלו המסמכים שתתבקשו להציג, יכול להיות שעל מסמכים אלו במקרים פרטניים, יידרשו מסמכים נוספים.

אלו המסמכים הישראלים שתדרשו להציג:

 • אישור משרד הפנים הכולל בתוכו את שמכם, שמות בן או בת הזוג, שמות הילדים והחלפת שמות במידה והתבצעה.
 • אישור על כך שהתבצע שינוי בשם שלכם.
 • תעודה המוכיחה כי אתם בעלי אזרחות ישראלית
 • תעודת נישואין
 • תעודת יושר מהמשטרה שהתבצעה בשנה שלפני הגשת הבקשה.

אלו המסמכים הרומנים שיש להגיש:

 • תעודת לידה רומנית. אם לא קיימת, אז תעודת לידה ישראלית
 • תעודת לידה ישראלית, או מכל מדינה אחרת במידה ולא נולדתם ברומניה.

כל המסמכים צריכים להיות מתורגמים וחתומים על ידי נוטריון.

 

מדוע רצו להשתמש בשירותים של עורך דין

הגשת בקשה אל הרשויות ברומניה על מנת לבקש אזרחות רומנית היא פניה המבקשת למעשה שינוי משפטי בהגדרה שלכם, ולא סתם אלא במדינה זרה, שבמקרה הטוב המבקש יודע לדבר את השפה, אך ככל הנראה לא שולט בה מספיק טוב ברמת הבנת הקריאה ויכולת הכתיבה. לכן יש חשיבות גדולה לבצע את התהליך בעזרתו של משרד עורכי דין שזוהי ההתמחות שלהם. המומחים של הרשקו הוצאת אזרחות רומנית מסבירים את הנושא.

 1. בדיקת הזכאות הנדרשת היא עניין של הבנת החוקים, הבנת הסיטואציה וההבנה בשינויים בחוק, רק לעורך דין החי את הנושא יש את הכלים לבדוק ולהבין האם ישנה זכאות.
 2. הגשת הבקשה היא הליך הדורש מיומנות, ואפס טעויות. לכן חשוב להיעזר בשירותים של עורך דין.
 3. עבודה מול השגרירות הרומנית. בכל מקרה של בעיה או חוסר הבנה, לעורך הדין המתנהל בצורה שוטפת מול השגרירות, יהיו את הכלים לטפל בכל בעיה.

אֶזרָחוּת

עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
הוצאת דרכון פורטוגלי המלצות

הוצאת דרכון פורטוגלי המלצות הליך הוצאת דרכון פורטוגלי הוא הליך סיזיפי אשר רבים מתייאשים ועוזבים באמצע. אך, באמצעות המלצות של גולשים ניתן להקל בתהליך באופן

התנאים להוצאת דרכון אירופאי

חושבים שאולי אתם זכאים להוצאת דרכון אירופאי של מדינה כזו או אחרת? מתלבטים האם כדאי שווה להיכנס לתהליך הזה? אם כך, כדאי שתדעו שהתשובה היא

אזרחות רומנית – כל אירופה פתוחה בפנייך

רומניה, מעבר להיותה מדינה יפה וייחודית, בעלת נופים מרשימים ותרבות עשירה, הפכה בשנים האחרונות למוקד העניין של הישראלים גם בגלל האפשרות להוציא אזרחות רומנית. כחלק

דרכון פולני : יש גם חסרונות

בשנים האחרונות ישראלים רבים מבקשים לקבל אזרחות אירופאית, לאור היתרונות הרבים שהיא מעניקה, כאשר בין המדינות המובילות שבהן ישראלים עוברים את הליך האזרוח נמצאות פורטוגל

מה דרוש עבור רילוקישן לפורטוגל?

פורטוגל הופכת בשנים האחרונות לאחד היעדים היותר חמים שאליה עוברים לא מעט ישראלים כשהם רוצים לחיות לתקופה מחוץ לארץ או כדי לחוות חיים אירופאים ששונים

דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק

לדרכון פורטוגלי ישנם יתרונות רבים – הדרכון מהווה אזרחות אירופית לכל דבר ועניין, מה שנותן אפשרות לעבוד באירופה, ללמוד באירופה וכל ההטבות של דרכון אירופי.