אחד מההורים שלכם הפך לסיעודי ואתם רוצים לדאוג עבורו למטפל? אם כך, טבעי שתרצו לדעת מה אומר בנושא הזה החוק ואיך אפשר לעשות את הדברים. יש לא מעט בירוקרטיה שאיתה צריך להתמודד וחשוב להבין: חוסר ידיעת החוק לא באמת תעזור לכם אם חלילה תקבלו עונש כלשהו. לכן כדאי לעשות את הדברים בצורה מסודרת ועל כך במאמר שלפניכם.

כמה זמן עובד זר סיעודי יכול לשהות בישראל?

כשמדברים על מטפל סיעודי/עובד סיעודי חשוב לדעת שהרבה פעמים אנשים מעדיפים לבחור עובדים שכבר שוהים בישראל. יש לכך כמה סיבות טובות, כי אם מדובר על עובד שכבר חי בישראל, טבעי שהוא יידע קצת עברית והתקשורת אתו תהיה הרבה יותר פשוטה. כמו כן, הוא גם מכיר את המנטאליות ולכן כל ההתנהלות מולו, עבור בני המשפחה של האדם הסיעודי, תהיה נעימה יותר. עם זאת, הבעיה היא שלכל עובד זר שנמצא בישראל למטרות עבודות סיעודיות יש מגבלה, שכן החוק קובע כי התקופה המקסימלית שבה עובד כזה יוכל לשהות בישראל היא 63 חודשים בלבד. בפועל אנחנו רואים שהעובדים הוותיקים לרוב קרובים לניצול כל משך התקופה הזאת ולפעמים הם אפילו חורגים ממנה, כך שלא בטוח שזו הבחירה הנכונה עבורכם כשאתם מחפשים עובד סיעודי לאחד מההורים.

 

איך מתמודדים עם כל הבירוקרטיה בנושא?

זה נכון שהיום אפשר לקרוא על כל נושא ועניין אונליין, כולל על החוקים השונים לגבי העסק מטפל סיעודי. עם זאת, ולמרות שתוכלו לעשות הכול בכוחות עצמכם, כדאי שתדעו: אין באמת תחליף לפניה לאיש מקצוע שזו המומחיות שלו. זה ברור שאתם רוצים עבור ההורה הסיעודי את המטפל הכי טוב שקיים, אך האם זה אומר שבגלל זה כדאי לכם לקחת סיכון ולהעסיק מישהו שאין לו אישור שהייה? התשובה היא כמובן לא. לכן, מה שכן כדאי לעשות, זה לפנות לעו"ד שיוכל לעזור לכם להבין מה כדאי לעשות בנידון. עו"ד מקצועי יוכל לסייע לכם להבין האם ניתן להשיג אשרה לאותו עובד זר שבו אתם מעוניינים או שאולי עדיף לוותר ולמצוא עובד אחר שעוד לא ניצל את כל התקופה שבה הוא יכול לשהות בארץ.

 

לאיזה עו"ד שמומחה בתחום הזה כדאי לפנות?

האמת היא שיש לא מעט עורכי דין מקצועיים שעוסקים בתחומים האלה ולכן חשוב לברר שאתם בוחרים את איש המקצוע הטוב ביותר. אין כאן מקום לפשרות או לטעויות, שכן בסופו של דבר, אם אתם יכולים לבחור עו"ד שבאמת יעזור לכם להימנע מעבירה על החוק, זה כדאי. רצוי לבדוק, בין היתר, האם מדובר על אדם שיש לגביו לא מעט המלצות והאם הוא מוכר בתחומו. כך תוכלו להיות בטוחים שבסופו של דבר תעשו הכול בצורה חוקית ותוכלו להימנע מטעויות מיותרות שאח"כ תשלמו עליהן ביוקר.

מטפל ומטופל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *