מהם היתרונות של עסקאות קומבינציה?

תוכן עניינים

היתרונות של עסקאות קומבינציה בשוק הנדל"ן הם רבים, עם ערך מוסף הן לבעלי הקרקע והן ליזמים כאחד. גישה חדשנית זו לפיתוח נכסים צברה פופולריות בשנים האחרונות, שכן היא מאפשרת ניצול יעיל של משאבי הנדל"ן תוך מתן הסדר מועיל הדדי לכל הצדדים המעורבים.

 

מהי עסקת קומבינציה?

אחד היתרונות העיקריים של עסקאות קומבינציה הוא שהן מאפשרות לבעלי קרקעות לפתח את הערך הפוטנציאלי של הנכס שלהם ללא צורך בהשקעות הון משמעותיות מראש. על ידי שיתוף פעולה עם יזם שיש לו את המשאבים הכספיים והמומחיות לבניית בניין או מתחם חדש על הקרקע, הבעלים יכול להפוך נכס לא מנוצל לנכס מניב.

בתמורה להענקה של חלק מהקרקע או זכויות הבנייה ליזם, מקבל בעל הקרקע בעלות על מספר קבוע מראש של יחידות במסגרת הפרויקט שהושלם. הסדר זה מאפשר לבעל הקרקע ליהנות מהפיתוח מבלי לשאת במלוא הנטל הכספי או הסיכון הכרוך בהליך הבנייה.

 

עסקאות קומבינציה והערך ליזמים

היתרונות של עסקאות קומבינציה יכולים להיות רלוונטיים לקהל יעד מגוון. עבור יזמים למשל, עסקאות קומבינציה מציעות הזדמנות משכנעת לרכוש נדל"ן פריים באופן חסכוני. על ידי מתן שירותי הבנייה והמומחיות שלהם בתמורה לחלק מהיחידות שהושלמו, יזמים יכולים להפחית את הוצאות ההון הראשוניות שלהם ולמזער את החשיפה הפיננסית שלהם.

הסדר זה אטרקטיבי במיוחד כאשר עוסקים בקרקעות בעלות ערך גבוה במיקומים נחשקים, בהם עלות הרכישה המוחלטת עשויה להיות עצומה. בנוסף, היזם נהנה מהידע והקשרים המקומיים של בעל הקרקע, אשר יכולים לסייע לייעל את תהליך הפיתוח ולהפחית מכשולים פוטנציאליים.

 

כיצד עסקאות כאלה מגדילות את הרווח?

יתרון משמעותי נוסף של עסקאות קומבינציה הוא הפוטנציאל להגדלת הרווחיות של שני הצדדים. בעל הקרקע עומד להרוויח תשואה משמעותית על השקעתו, שכן שווי היחידות המושלמות שיקבל יעלה ככל הנראה על שווי הקרקע הבלתי מפותחת.

זה נכון במיוחד באזורים שבהם ערכי הנכס עולים במהירות, או שבהם הפרויקט שהושלם צפוי ליצור ביקוש משמעותי. עבור היזם, היכולת לרכוש קרקע בעלות מופחתת מאפשרת שיעור רווח גבוה יותר על היחידות שהושלמו, שכן הוא יכול למכור או להחכיר את יתר היחידות בתעריפי שוק.

 

חיסכון בזמן

עסקאות קומבינציה מציעות גם מידה של גמישות והתאמה אישית שעשויה להיעדר בהסדרי פיתוח נכסים מסורתיים. ניתן לנהל משא ומתן על התנאים הספציפיים של ההסכם, כגון שיעור הקרקע או היחידות שהוקצו לכל צד, כך שיתאימו לצרכים ולמטרות הייחודיות של בעל הקרקע והיזם. יכולת הסתגלות זו מאפשרת יצירת פתרונות מותאמים על מנת למקסם את התועלת עבור כל המעורבים, תוך מזעור התנגשויות פוטנציאליות או אי-התאמה של אינטרסים.

יתרה מזאת, עסקאות קומבינציה יכולות לעזור להאיץ את תהליך הפיתוח, שכן לשני הצדדים יש אינטרס מובהק בהשלמת הפרויקט בזמן, ובהפחתה של הסבירות לעיכובים או מחלוקות.

ייעוץ בתחום הנדל"ן

עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
ליגת העל בפורטוגל – חוויה בלתי נשכחת

מה זה גילוי מרצון? פורטוגל הפכה בשנים האחרונות לאחת המדינות הפופולריות ביותר למטרות תיירות ומגורים, אולם רבים אינם יודעים כי בפורטוגל יש תרבות עשירה של

ציטוטים של עורכי דין ותיקים

ציטוטים של עורכי דין ותיקים ברבות השנים הנפיקו עורכי דין מכל רחבי העולם ציטוטים בלתי נשכחים. עו"ד מירי ברונו מערכת המשפט בישראל – שפל חסר

מדבקות למשרד עורכי דין

מעוניינים לעצב מחדש את המשרד שלכם ולהעניק לו מראה חדש ומרענן? מעוניינים לבצע שינוי בחלל המשרד אך חוששים מהזמן הרב הכרוך בשיפוץ כולל? יש לנו

קוסם ליום הולדת במשרד עורכי דין

הרבה דברים השתנו מאז שהודיני הדהים את העולם בפעלולי ההיחלצות שלו, מה שלא השתנה הם ההתרגשות וההנאה שמביאים איתם מופעי קסמים. קוסם ליום הולדת במשרד

מה זה קרן פנסיה נבחרת ולמי זה מתאים

במדינת ישראל, נושא הפנסיה הוא אחד הנושאים היותר מפוקחים ומוסדרים בחוק. עד שנות התשעים של המאה הקודמת, היה חלק ניכר מהעובדים במשק מבוטח באמצעות קרנות

החוקים לגבי העסקת מטפל סיעודי

אחד מההורים שלכם הפך לסיעודי ואתם רוצים לדאוג עבורו למטפל? אם כך, טבעי שתרצו לדעת מה אומר בנושא הזה החוק ואיך אפשר לעשות את הדברים.