מהם הסעיפים החשובים ביותר בחתימת חוזה שכירות

תוכן עניינים

אם החלטתם לשכור דירה, כמובן שזה מאורע משמח, אך יחד עם הסיטואציה, מגיע העניין של החתימה על החוזה. החוזה נועד להגן גם על בעל הנכס וגם עליכם, השוכרים, ולכן חשוב לוודא שאתם עוברים עליו היטב. חוזה השכירות עמוס מאוד, בפרטים, סעיפים, תוספות ומה לא. ככל שהחוזה יותר מפורט וברור, כך תוכלו למנוע מחלוקות עתידיות. הינה כמה מהדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לשים אליהם לב לפני שתחתמו על חוזה השכירות.

 

חוזי שכירות

באופן כללי, כאשר ישנם כל מיני חוזי שכירות לנכסים שונים, אז גם אם מדובר בדירה להשכרה, משרדים להשכרה באשדוד או כל זוג נכס ואזור, יש התאמות שצריך לעשות עבור הסיטואציה הספציפית שמולכם. ישנם דברים בסיסיים שתרצו לוודא בכל חוזה שכירות, אך תמיד חשוב לזכור את ההתאמות למה שרלוונטי עבורכם בכדי להגן על עצמכם בפני בעיות שעלולות לצוץ בעתיד.

 

זיהוי מובהק

לפני החתימה על החוזה, שימו לב שאתם מוודאים את זהותו של המשכיר ומבססים את העובדה שהוא אכן מי שרשום בתור בעל הנכס. בירור הזהות, ווידוי המסמכים, ובדיקה מקיפה בעניין, תאפשר לכם להיות בטוחים שזאת לא הונאה או רמאות.

 

פירוט של התשלומים

חשוב מאוד שבחוזה יהיה פירוט של כל התשלומים הנלווים במידה ויש כאלו, לא רק גובה השכירות צריך להיות רשום. כל התשלומים השוטפים, כמו חשמל או מים לדוגמא, תשלומי וועד, ארנונה וכל דבר נוסף שאולי קיים, חשוב שהכל יהיה רשום בצורה מפורטת וברורה.

 

פירוט של הביטחונות

בחוזה צריך להיות כתוב בפירוט מה הם הביטחונות הניתנים למשכיר, אם אתם נותנים צ׳קים מראש או צ׳ק פיקדון, הכל חייב להיות מצוין בחוזה בצורה מפורטת וסדירה. בנוסף עשויים להיות דברים כמו ערבות בנקאית, שטר ביטחון בסכום כלשהו עם חתימה ומספר ערבים, ועוד, כל אחד מהדברים האלו מעניקים ביטחון לשוכר, אך בכדי להגן עליכם, חשוב לוודא שהם כתובים בחוזה מבלי החסרה של אף פרט.

 

חובות קודמים

חשוב מאוד לשים לב שאין על הנכס חובות שנוצרו מדיירים קודמים, כמו חוב לעירייה על ארנונה, וועד בית וכדומה. החוזה צריך לכלול סעיף המפרט שהשוכרים קיבלו נכס שאין עליו אף חובות קודמים.

 

מצבו של הנכס

יש לציין בחוזה השכירות את מצב הנכס המתקבל, אם יש ליקויים מסוימים כמו קיר מקולף או חלקון סדוק, צריך שכל אלו יהיו מפורטים בחוזה. בכדי לנוע ויכוחים או בעיות בעתיד, לפני החתימה, תוכלו לצלם את הדירה בנוכחות הבעלים ולצרף את הצילומים לחוזה.

 

לסיכום

יש המון דברים חשובים שצריך לעבור עליהם בחוזה השכירות, האמת היא שכל סעיף, עם כמה פעוט וחסר חשיבות הוא יראה לכם, עדיין חשוב לוודא שהוא מנוסח היטב ולא יגרור בעיות בהמשך. בכדי להיות שקטים בנוגע לחתימה על חוזה השכירות, השבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות, זה לתת לעורך דין מומחה לעבור עליו לייעץ לכם בנוגע לשינויים או התאמות שאולי תצטרכו לעשות בכדי להיות בטוחים בצעד הבא שלכם.

משרדים להשכרה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
ליגת העל בפורטוגל – חוויה בלתי נשכחת

מה זה גילוי מרצון? פורטוגל הפכה בשנים האחרונות לאחת המדינות הפופולריות ביותר למטרות תיירות ומגורים, אולם רבים אינם יודעים כי בפורטוגל יש תרבות עשירה של

ציטוטים של עורכי דין ותיקים

ציטוטים של עורכי דין ותיקים ברבות השנים הנפיקו עורכי דין מכל רחבי העולם ציטוטים בלתי נשכחים. עו"ד מירי ברונו מערכת המשפט בישראל – שפל חסר

מדבקות למשרד עורכי דין

מעוניינים לעצב מחדש את המשרד שלכם ולהעניק לו מראה חדש ומרענן? מעוניינים לבצע שינוי בחלל המשרד אך חוששים מהזמן הרב הכרוך בשיפוץ כולל? יש לנו

קוסם ליום הולדת במשרד עורכי דין

הרבה דברים השתנו מאז שהודיני הדהים את העולם בפעלולי ההיחלצות שלו, מה שלא השתנה הם ההתרגשות וההנאה שמביאים איתם מופעי קסמים. קוסם ליום הולדת במשרד

מה זה קרן פנסיה נבחרת ולמי זה מתאים

במדינת ישראל, נושא הפנסיה הוא אחד הנושאים היותר מפוקחים ומוסדרים בחוק. עד שנות התשעים של המאה הקודמת, היה חלק ניכר מהעובדים במשק מבוטח באמצעות קרנות

החוקים לגבי העסקת מטפל סיעודי

אחד מההורים שלכם הפך לסיעודי ואתם רוצים לדאוג עבורו למטפל? אם כך, טבעי שתרצו לדעת מה אומר בנושא הזה החוק ואיך אפשר לעשות את הדברים.