מה הם התנאים לרילוקיישן לקפריסין?

תוכן עניינים

במציאות של היום, ישראלים רבים מוצאים את עצמם במחשבות על מעבר לארץ אחרת. בין אם זה נובע מהמצב הפוליטי, יוקר המחייה, המצב הביטחוני או סיבות אחרות, רילוקיישן הוא פתרון פופולארי מאוד שנהיה יותר ויותר שכיח עם הזמן. כאשר אנחנו חושבים על רילוקיישן, העולם פחות או יותר פתוח בפנינו – אז איך מחליטים לאן פנינו מועדות? במאמר זה נדבר על קפריסין, ומדוע היא היעד הנכון עבורכם.

 

לא כל כך רחוק

ישראלים רבים המעוניינים בביצוע רילוקיישן לקפריסין בוחרים באופציה זו מפאת המרחק. מרחק טיסה מישראל לקפריסין הוא כשעה אחת בלבד, מה שיהפוך ביקורים של המשפחה אצלכם או שלכם בישראל לפשוטים יחסית מאשר אם הייתם בוחרים במדינה אחרת רחוקה יותר. בגלל הקרבה, הטיסות גם יהיו זולות יותר, מה שגם יאפשר לכם להתראות עם האוהבים שלכם לעיתים תכופות יותר.

העברה לקפריסין

אקלים ישראלי

בתור ישראלים שגדלו תחת השמש בלבוש קצר ברוב המוחלט של השנה, לא כולנו נרצה לעבור למדינה אפרורית בה יורד גשם וקר רוב השנה. בשל הקרבה לישראל, האקלים של קפריסין כמעט זהה לשלנו, ואתם יכולים להיות בטוחים שתיהנו מאותם חודשי קיץ חמימים וממעט חודשי חורף.

 

לא קורע את הכיס

המדינה היא חלק מהאיחוד האירופי, וככזו הכלכלה שלה יציבה יחסית, והמטבע שלה הוא היורו. מחירי השכירות הממוצעים בערים המרכזיות נמוך ממחירי הדירות בישראל, ומחירי סלי הקניות בסופר נמוכים משמעותית (כמעט בשליש) ממחירי קניות המזון בארץ.

 

איך מתחילים רילוקיישן לקפריסין?

אז החלטתם לעבור לקפריסין שטופת השמש? מדהים. לפני שאתם אורזים מזוודה וקונים כרטיס, כדאי שתדעו מה המעבר הזה יצריך מכם.

העברה לקפריסין

ויזת עבודה

בהנחה שאתם לא יורשים של מעצמת יהלומים, ותצטרכו כנראה לעבוד, ויזת עבודה לקפריסין היא מאסט. איך משיגים אותה?

  • במידה ויש לכם דרכון אירופאי, לאחר 3 חודשים בקפריסין תצטרכו להנפיק אישור הנקרא Yellow Slip, שיאפשר לכם לקבל ביטוח בריאות ציבורי, לעבוד במדינה ועוד.
  • במידה ואין לכם אזרחות אירופאית, תצטרכו להנפיק אישור בשם Pink Slip, הניתן לחידוש מידי שנה. בכדי לקבל בנוסף לכך ויזת עבודה, תצטרכו למצוא מקום עבודה שיביא לכם חוזה מסודר וכך תוכלו להנפיק ויזת עבודה רשמית.

 

הדרך לתושבות קבע בקפריסין

איך עושים זאת? ראשית, מבינים איזו קטגוריה תתאים לכם לפי מצבכם. ישנן קטגוריות המתאימות לוויזות ייחודיות לעצמאים בתחום החקלאות או הכרייה בקפריסין, אך במידה ואתם שכירים תוכלו להתחיל תהליך תושבות בקפריסין אם הוצעה לכם עבודה קבועה במדינה (בתנאים מסוימים), או שיש לכם הכנסה של מעל ל9,569 יורו בשנה, ואתם יכולים לרכוש נכס בקפריסין בשווי 150,000 יורו ומעלה.

 

לסיכום

קפריסין היא יעד מצוין לרילוקיישן, בשל האקלים הזהה לישראל, הקרבה ויוקר המחייה הנמוך. כדי להוציא ויזת עבודה לקפריסין בדקו לאיזו קטגוריה אתם נכנסים, פעלו לפי כללי הרשויות, ותוכלו להשיג ויזה בקלות.

העברה לקפריסין

עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
ליגת העל בפורטוגל – חוויה בלתי נשכחת

מה זה גילוי מרצון? פורטוגל הפכה בשנים האחרונות לאחת המדינות הפופולריות ביותר למטרות תיירות ומגורים, אולם רבים אינם יודעים כי בפורטוגל יש תרבות עשירה של

ציטוטים של עורכי דין ותיקים

ציטוטים של עורכי דין ותיקים ברבות השנים הנפיקו עורכי דין מכל רחבי העולם ציטוטים בלתי נשכחים. עו"ד מירי ברונו מערכת המשפט בישראל – שפל חסר

מדבקות למשרד עורכי דין

מעוניינים לעצב מחדש את המשרד שלכם ולהעניק לו מראה חדש ומרענן? מעוניינים לבצע שינוי בחלל המשרד אך חוששים מהזמן הרב הכרוך בשיפוץ כולל? יש לנו

קוסם ליום הולדת במשרד עורכי דין

הרבה דברים השתנו מאז שהודיני הדהים את העולם בפעלולי ההיחלצות שלו, מה שלא השתנה הם ההתרגשות וההנאה שמביאים איתם מופעי קסמים. קוסם ליום הולדת במשרד

מה זה קרן פנסיה נבחרת ולמי זה מתאים

במדינת ישראל, נושא הפנסיה הוא אחד הנושאים היותר מפוקחים ומוסדרים בחוק. עד שנות התשעים של המאה הקודמת, היה חלק ניכר מהעובדים במשק מבוטח באמצעות קרנות

החוקים לגבי העסקת מטפל סיעודי

אחד מההורים שלכם הפך לסיעודי ואתם רוצים לדאוג עבורו למטפל? אם כך, טבעי שתרצו לדעת מה אומר בנושא הזה החוק ואיך אפשר לעשות את הדברים.