להליכי גירושין, נוסף על השלכותיהם הרגשיות והמשפחתיות, עלולות להיות השלכות כלכליות רציניות.

לתשלומי מזונות יש משמעות רבה עבור בני הזוג ולכן כדאי להבין בנושא זה דבר או שניים.

לפניכם כל הפרטים על תשלומי מזונות אישה וילדים.

 

מהם תשלומי מזונות ילדים?

על פי החוק, על אב המשפחה מוטלת חובה לדאוג כלכלית לילדיו עד גיל 18. עליו לשלם עבור כל צרכיו הבסיסיים של הילד ללא קשר למצבו הכלכלי. חוק זה תקף גם בעת גירושין, שכן גם אם האב לא נשוי לאם הילדים או אפילו לא מכיר בילדיו, עליו לשלם עבור צרכיהם. מקובל כי לאחר גיל 18 של הילדים, תשלום המזונות יורד לשליש. בית המשפט הוא זה שקובע את הסכום של תשלום המזונות, תוך בחינה מקיפה של צרכי הילדים ושל רמת הכנסתו של האב. אבות רבים בוחרים להיעזר בשירותיו של עורך דין גירושין על מנת לוודא שנעשה צדק ושהתשלומים לא יביאו אותם למשבר כלכלי.

 

מהם תשלומי מזונות אישה?

מזונות אישה הם תשלומים להם זכאית האישה בתוך מסגרת הנישואין. לאחר הגירושין, גבר המשפחה לא חייב עוד בתשלומים אלה, שלא כמו עם מזונות הילדים. הרעיון מאחורי מזונות אישה, הוא לדאוג לכך שרמת החיים של האישה לא תשתנה בעקבות ירידה ברמת החיים של בני הזוג. תשלומי מזונות אישה כוללים למשל מזון, אחזקת רכב, ביגוד, קוסמטיקה וכולי. אם האישה עובדת, סכום המזונות מתקזז, וקטן כגובה הכנסתה.

 

איך נקבע סכום התשלומים?

סכום תשלומי המזונות, הן של האישה והן של הילדים, משתנה כפונקציה של גורמים רבים. חשוב לדעת כי גובה הסכום הנקבע בבית המשפט הוא אינו סופי ועשוי להשתנות. שינויים בהכנסת האב או בצרכים של הילד עשויים להשפיע כמובן. בכל מקרה שכזה, יש לפנות אל בית המשפט בעזרתו של עורך דין גירושין. אל תתביישו לפעול אם אתם מרגישים שלא נעשה עמכם צדק ושיש לשנות את גובה התשלומים.

 

האם למשמורת משותפת יש השפעה על מזונות ילדים?

כיום, לאחר גירושין, יותר ויותר זוגות גרושים בוחרים לגדל את ילדיהם במשמורת משותפת. כלומר, שניהם משתתפים באופן שווה בגידול הילדים, ולכן גם מתחלקים באופן שווה בהוצאות הכרוכות בגידולם. למקרה כזה, יש כמובן השפעה על דמי המזונות שעל האב לשלם. לרוב, הסכום יתחלק שווה בשווה בין בני הזוג. בית המשפט יתחשב כמובן במצבם הכלכלי של בני הזוג.

 

לסיכום

הליך גירושין הוא לרוב אינו פשוט ודורש מבני הזוג משאבים רבים כמו גם כוחות נפש. סוגיית תשלומי מזונות ילדים ואישה היא מורכבת ומתנהלת מול גורמים משפטיים. לכן, שירותיו של עורך דין גירושין עשויים לסייע בהסדר שלה, כמו גם בכל הליך הגירושין. אל תהססו ופנו לעורך דין גירושין מקצועי והוגן שיסייע לכם בתקופה מורכבת זו.

 

כספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *