אין הרבה דברים נוראיים שעלולים לקרות לכל אחד מאתנו בחיים כמו תאונת דרכים. רוב האנשים חושבים בעיקר על הנזק הפיזי הנגרם כתוצאה מתאונת דרכים, אך האמת היא, שגם הנזק הנפשי עלול להיות חמור ובעייתי מאוד. מה עושים אם זה המצב והאם יש אפשרות לקבל פיצוי? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מדוע נגרם הנזק הנפשי?

עוד לפני שנדבר על השאלה האם אפשר לקבל פיצוי בגין נזק נפשי שנגרם כתוצאה מתאונות דרכים, צריך להבין מה בדיוק גורם את הנזק ובמה הוא בא לידי ביטוי. יש אנשים שאחרי תאונות דרכים, בין אם הם אשמים ובין אם הם הנפגעים, לא באמת חוזרים לתפקד כרגיל. הם לא מצליחים לישון, להתרכז ואפיזודת התאונה חוזרת שוב ושוב לנגד עיניהם. כאשר אפשר להוכיח שהתאונה הובילה לנזק נפשי שמפריע לתפקוד בחיי היומיום של הנפגע, הרי שאז ניתן יהיה להגיש תביעת פיצויים כתוצאה מהתאונה. לא מדובר על עניין פשוט וכמובן שצריך להוכיח את הנזק על ידי מסמכים רפואיים שונים, אך מצד שני, אם באמת נפגעתם נפשית אתם פשוט זקוקים לעזרה. לכן, ממש כפי שלא הייתם מתביישים לתבוע פיצויים ועזרה אם הנזק היה פיזי, כך רצוי לפעול גם כאשר מדברים על נזק נפשי כזה או אחר. כמו כן, כמובן שיש מקרים שבהם מדובר על נזק פיזי שמעורב בו גם נזק נפשי כך שכל מקרה נבדק לגופו.

 

מה הסיכוי שתקבלו את הפיצויים שאתם דורשים?

אין על כך תשובה אחת נכונה, כי כל תאונה שונה מאחרת וכל נזק עלול להיות בדרגת חומרה שונה. כמו כן, כל אחד מאתנו יגיב אחרת למצבים שונים בחיים ולכן אין תשובה אחת נכונה לשאלה כמה כסף תוכלו לקבל או מה הסיכוי שזה באמת יקרה. מה שכן בטוח, זה שאם תפנו אל עורך דין שזו המומחיות שלו, יהיה לכם הרבה יותר קל להחליט, בעזרתו, האם אתם רוצים להגיש תביעה או לא. עורך דין מומחה יוכל לבדוק את המקרה שלכם ואת הנזק שאתם טוענים שנגרם לכם, ובהתאם לכל הנתונים האלה לייעץ לכם מה באמת כדאי שתעשו.

 

איך תבחרו את עוה"ד הנכון לכם?

לא חסרים עורכי דין שמתעסקים בנושא של נפגעי תאונות דרכים, אך לא כולם מומחים לנושא הספציפי של נזק נפשי כתוצאה מתאונת דרכים. לכן, כאשר אתם מחפשים עורך דין שבידיו תרצו להפקיד את התיק שלכם, כדאי שתבדקו מה הניסיון שלו. עו"ד תאונות דרכים ליאנה חזין זו בחירה טובה עבור כל מי שרוצה לדעת שהוא נמצא בידיים טובות ומקצועיות. לכן, בין אם ברור לכם שאפשר להוכיח בקלות את הזנק שנגרם לכם ובין אם זו עלולה להיות דרך ארוכה, אל תדחו את הטיפול דברים ונסו לקבוע פגישה עוד היום.

רכב פוגע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *