האם אפשר וכיצד לתבוע ספק שביטל לנו את השירות סמוך לחתונה

תוכן עניינים

נתקלתם בספק שביטל לכם את השירות ממש קרוב לעיתוי החתונה שלכם? רוצים לתבוע אותו על כך ולא יודעים האם אתם יכולים לעשות זאת, או כיצד לעשות זאת? המדריך הבא יסביר לכם בדיוק מה עליכם לעשות על מנת לתבוע את הספק – ומתי עליכם לוותר.

 

"הספק ביטל לנו את השירות בסמוך לחתונה – מה עלינו לעשות?"

התשובה אינה חד משמעית ותלויה בעיקר בשאלה האם חתמתם על חוזה מול הספק שכולל סעיף ביטול. לצורך העניין, אם מדובר בספק שאמור לספק לכם את כל שירותי המוזיקה וציוד ההגברה לאירוע שלכם, וחתמתם אתו על חוזה שמציין את כל פרטי העסקה לרבות מקרים שבהם הוא בוחר לבטל מסיבה כזו או אחרת – מדובר במקרה פשוט.

כל שתצטרכו לעשות הוא לדרוש ממנו את מה שאתם אמורים לקבל במסגרת החוזה. לא אמורות להיות בעיות במקרה שכזה, אך אם תיתקלו בסיטואציה בה הספק נמנע מתשלום הפיצוי על פי החוזה – תצטרכו להשכיר את שירותיו של עורך דין אשר מתמחה במקרים כאלה ולא עורך דין במתמחה בתחום אחר כמו עורך דין נדלן, ולגשת לבית המשפט. במקרה שכזה, אתם תקבלו את הסכום הנקוב בחוזה, כמו גם פיצוי בגין עוגמת נפש והוצאות על עורך דין.

אפשרות שנייה היא שחתמתם על חוזה מול די ג'יי לחתונה כזה או אחר, אך לא מצוין בחוזה סעיף הביטול. במקרה שכזה היינו ממליצים לכם לגשת לעורך דין לבדוק האם אתם יכולים לעשות משהו בנושא.

בהנחה ומדובר במקרה שבו הספק בחר לבטל את השירות בסמוך לחתונה שלכם – תוכלו לתבוע אותו בגין עוגמת נפש. כמובן שצריך לבחון כל מקרה לגופו, אך בית המשפט נוטה לפסוק לטובת בני הזוג הנפגעים (במידה ואכן הספק ביצע פעולה לא ראויה).

אפשרות שלישית היא שסגרתם מול הספק "בעל פה". במקרה כזה אתם נמצאים בבעיה באופן יחסי לעומת שאר המקרים. במצב שכזה מדובר "במילה שלכם מול המילה של הספק", שיכול לטעון כי לא הושגה ביניכם שום הסכמה לגבי מתן השירות המדובר. תצטרכו להתייעץ עם עורך דין ולהבין איפה אתם עומדים, והאם יש לכם אפשרות לגשת לבית המשפט ולתבוע את הספק. 

 

כיצד תוכלו להימנע ממקרים כאלה?

הדבר החשוב ביותר שיכול לסייע לכם בכל סיטואציה כזו הוא חתימה על חוזה מסודר. בהנחה ואתם מציינים תחת מסמך את כל ההסכמות שהגעתם אליהם מול הספק – לרבות המחיר, עיתוי השירות וכמובן מה קורה בהנחה והספק בוחר לבטל את השירות, אתם תהיו הרבה יותר רגועים ובטוחים.

גם במקרה והספק יחליט לברוח לכם או לבטל לכם בדקה ה-90 ממש בסמיכות לחתונה – אתם תהיו מוגנים. תוכלו לגשת עם החוזה לבית המשפט ואתם כמעט באופן ודאי תזוכו ותקבלו פיצוי הולם. לפיכך, חשוב מאוד לחתום על חוזה מול הספק, בלי יוצא מן הכלל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
ליגת העל בפורטוגל – חוויה בלתי נשכחת

מה זה גילוי מרצון? פורטוגל הפכה בשנים האחרונות לאחת המדינות הפופולריות ביותר למטרות תיירות ומגורים, אולם רבים אינם יודעים כי בפורטוגל יש תרבות עשירה של

ציטוטים של עורכי דין ותיקים

ציטוטים של עורכי דין ותיקים ברבות השנים הנפיקו עורכי דין מכל רחבי העולם ציטוטים בלתי נשכחים. עו"ד מירי ברונו מערכת המשפט בישראל – שפל חסר

מדבקות למשרד עורכי דין

מעוניינים לעצב מחדש את המשרד שלכם ולהעניק לו מראה חדש ומרענן? מעוניינים לבצע שינוי בחלל המשרד אך חוששים מהזמן הרב הכרוך בשיפוץ כולל? יש לנו

קוסם ליום הולדת במשרד עורכי דין

הרבה דברים השתנו מאז שהודיני הדהים את העולם בפעלולי ההיחלצות שלו, מה שלא השתנה הם ההתרגשות וההנאה שמביאים איתם מופעי קסמים. קוסם ליום הולדת במשרד

מה זה קרן פנסיה נבחרת ולמי זה מתאים

במדינת ישראל, נושא הפנסיה הוא אחד הנושאים היותר מפוקחים ומוסדרים בחוק. עד שנות התשעים של המאה הקודמת, היה חלק ניכר מהעובדים במשק מבוטח באמצעות קרנות

החוקים לגבי העסקת מטפל סיעודי

אחד מההורים שלכם הפך לסיעודי ואתם רוצים לדאוג עבורו למטפל? אם כך, טבעי שתרצו לדעת מה אומר בנושא הזה החוק ואיך אפשר לעשות את הדברים.