עו"ד מיסים המתמחה בהחזרי מס

תוכן עניינים

ישנם עורכי דין רבים בישראל המתמחים במיסים. מעורבותם מתחילה כשמתבצעות עבירות מס, שגורמות למי שביצע אותן להיות מעורבים בהליך פלילי. החוק בישראל הוא חד משמעי בכל נושא המיסוי, וקובע כי כל אדם במדינה מחויב בדיווח על ההכנסות שלו לרשות המיסים. מי שלא מקיים זאת כנדרש מבצע עבירה פלילית, וכאן נכנס תפקידו של עורך דין מיסים. מעבר לנושא הזה, עורך דין מיסים מטפל בתחומים שונים בעולם המיסים, ביניהם תאומי מס והחזרי מס.

 

הכירו את עורך דין המיסים

עורך דין לענייני מיסים הוא בעל תואר במשפטים, אשר עבר התמחות בחוק המיסים. הוא בקיא בכלל הפסיקות בתחום, ובמסגרת תפקידו יכול לייצג חשודים, נחקרים ונאשמים בכל תיק מעולם המס (הלבנת הון, עבירות מס הכנסה, עבירות מע"מ, עבירות צווארון לבן, עבירות ניירות ערך וכו'). עורך דין מיסים מהווה גורם מייעץ בעבור כל סוגייה המערבת מס, בין אם מדובר במס ערך מוסף ובין אם מס שבח.

 

תפקידיו של עורך דין מיסים

עורך דין מיסים מתעסק בשלל נגזרות מעולם המיסוי. ראשית, הוא מהווה הגורם המייעץ כאשר מתקיימת חקירה כנגד משהו בגין עבירות מיסים. לפעמים מפעילים לחץ על אדם להודות בעבירה שלא ביצע, ועורך הדין הוא הגורם שמייעץ לו כיצד עליו לפעול ומה כדאי לומר במהלך חקירה. נוסף על כך, עורך הדין מייצג במהלך ההליך המשפטי את הנאשם מול בית המשפט.

 

תיאומי מס והחזרי מס לשכירים

אזרח משלם מני סוגי מיסים, ובמקרים מסוימים הוא זכאי להחזר בעבור התשלום שנגבה ממנו. התייעצות עם עורך דין מיסים תאפשר לכם לגלות את המקרה בזמן, ולהשיב את המס שנגבה מכם. לחלופין, סיוע שלו יסייע לכם להימנע מתשלומי מס עודף בעתיד.

עורך דין מיסים מסייע במיוחד לשכירים, כאשר החזרי המס המדוברים נובעים מתשלומי מיסים שמנוכים להם מהשכר במהלך עבודתם. בדיקת החזרי מס רלוונטית במיוחד עבור מי שהועסק אצל כמה מעסיקים בשנה השוטפת, או שלא הכירו בנקודות שהיו לו.

 

האם ישנן דרכים נוספות לבדיקת זכאות להחזרי מס?

רבים מקיימים את הבדיקה לזכאות להחזרי מס. הפנייה דרך עורך דין היא נפוצה פחות, ולרוב נוטים לעשות זאת דרך גורם מוסמך מעולם המיסוי, אשר מגיע עם ידע קודם בתחום ויודע כיצד לזהות את הזכאות להחזר. אם אתם מעוניינים בבדיקה לזכאות להחזרי מס, תוכלו להיכנס לכאן https://indigofinance.co.il/החזרי-מס/ ולקרוא אודות התהליך שתעברו אם תבחרו באיש מקצוע. לטובת העניין תוכלו לבחור ביועץ מס או ברואה חשבון, אולם הדרך העדיפה היא בחירה ייעודית בחברה שמתמחה בהחזרי מס. באינדיגו פיננסים למשל, תוכלו למצוא מחלקה שלמה שמיועדת לבדיקת החזרי מס עבור שכירים.

בדיקת זכאותכם להחזרי מס היא הכרחית, ולשם ההגינות תוכלו להבין אם המס ששילמתם לאורך השנים היה תקין.

עורך דין

עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
התייעצות עם עורך דין מיסים

התייעצות עם עורך דין מיסים ניהול של עסקים בישראל הרבה פעמים כולל לא מעט תקלות ועבירות שונות, כאשר חלק מהן קשורות למיסים. אומנם זה נכון

מה זה גילוי מרצון?

מה זה גילוי מרצון? אתם רגילים לשלם מיסים כבר שנים רבות ותמיד נדמה לכם שהמיסים שאתם משלמים גבוהים מידי? לא יודעים כבר איך להתמודד עם

מהו חוק 190?

חוק 190 לפקודת מס הכנסה הוא חוק אשר עיקרו עוסק בקבלת פטור ממס בעת קבלת קצבת פנסיה. במאמר הבא נבין לעומק מהו חוק 190 ומהם

מה זה תכנון מס? איך עושים את זה?

היחסים של אדם אל מול מערכת ממשלתית משומנת כמו מס הכנסה הם מורכבים, בלשון המעטה. כאשר אנו שומעים את הביטוי תכנון מס, הקונוטציה היא אוטומטית