תהליך בחירת עורך דין בתור הישות המייצגת של דיירי הבניין השמות, עשוי להיות ארוך ומייגע. ריכזנו עבורכם מספר טיפים שבאמצעותם תוכלו לבצע את הבחירה בצור הטובה והמהירה ביותר!

בניין משותף

בניין משותף הוא הגדרה לבניין שבו מתגוררים יותר ממשפחה אחת. בכל בניין שכזה, נדרש על פי החוק להעמיד ועד בית שיכלול עד 5 חברים לכל היותר, ומטרתו העיקרית הוא לדאוג לאחזקת הבניין ולתיפעול השוטף של הבניין: החל בעבודה מול קבלנים שונים, עבודה מול גורמי נקיון ואחזקה של חוץ המבנה וכמובן ניהול שוטף של כספי הדיירים (כספי הוועד).

תהליך בחירת עורך דין שיהיה הישות המייצגת של דייר הבניין הינו תהליך בסיסי וחשוב, ממש כמו ביטוח בניין משותף. ביטוח זה, מאפשר לכם להיות מכוסים במגוון רחב של מקרים שמתייחסים לכלל דיירי הבניין בלי יוצא מן הכלל- כיסוי נזק לצנרת משותפת, כיסוי נזק לרכוש משותף שנמצא בכל חלקי הבניין ועוד.

למעשה, מדובר בביטוח שמכסה עבורכם את כלל החלקים שנחשבים ומוגדרים "חלקים משותפים" של כלל הדיירים, ולהימנע מתשלום מיותר על דברים שאתם לא צריכים לשלם עליהם.

ככלל, מומלץ להיוועץ בעורך דין כאשר מתעסקים בעולם הביטוח- על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בביטוח משותף למספר דיירים- ביטוח בניין משותף.

הרמת ידיים

כיצד נבחר עורך דין?

תהליך בחירת עורך דין עשוי להיות ארוך ומייגע. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא שכיום יש מגוון רחב של אפשרויות שאנו נחשפים אליהם ביום יום- מקצוע המשפטים נחשב לאחד המקצועות המבוקשים ביותר כיום במדינת ישראל- דבר שללא ספק מקשה על תהליך הבחירה.

פרמטר ראשון שעליכם לקחת בחשבון הוא המקצועיות. כאשר אתם מגיעים לפגישה עם עורך הדין, הגיעו עם רשימת שאלות מוכנה ונסו להבין האם הוא עונה על הדרישות שלכם. לצורך העניין, אם אתם ועד הבית של בניין רב קומות במרכז תל אביב, ובתור אנשי הועד אתם מתעסקים בכמויות כספים גדולות ומול חברות קבלן גדולות במיוחד- לא תרצו לבחור בעורך דין בינוני.

פרמטר שני שעליכם לקחת בחשבון כמו בכל נושא אחר הוא ההיבט הכלכלי. הגדירו עם שאר דיירי הבניין מהו המחיר הנכון ביותר עבורכם- ובצעו חיפוש על פיו. ברגע שתקבעו מחיר מסוים שהוא יהיה תקרת הגג שלכם, יהיה לכם יותר קל לבצע את החיפוש (מכיוון שחלק גדול מהאפשרויות יירדו עקב המחיר).

פרמטר שלישי ואחרון הוא המלצות וחוות דעת. כיום, ניתן למצוא פורומים ואתרים בכל הנושאים שמספקים המלצות וחוות דעת על בעלי מקצוע כאלה ואחרים- ביניהם גם עורכי דין.

נסו לחפש את אותם אתרים או לשאול אנשים אחרים שאתם מכירים, וכך תוכלו לצמצם משמעותית את האפשרות שלכם "לטעות" ולבחור בעורך דין שאינו מתאים עבורכם ועבור הדרישות שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *