בשנים האחרונות אנחנו רואים שלצערנו הרב ישנן הרבה מאוד תאונות של פגע וברח. מדובר על המקרים שבהם אדם פגע באדם אחר ופשוט ברח מהמקום. מה אומר החוק במקרים האלה? ומה יכול להיות העונש עבור התנהגות כזאת? על כך במאמר שלפניכם.

שוטר במקום התאונה

למה נהגים בוחרים אחרי הפגיעה?

בבואנו לראות איך יכול להיות שאדם נוהג ברכב, פוגע באדם אחר ובמקום לעזור לו הוא פשוט בורח מהמקום, אנחנו רואים שיש לכך כמה סיבות. הסיבה הראשית, העיקרית והנפוצה ביותר, היא חוסר היכולת של הנהג לקחת אחריות על מה שקרה. איך יכול להיות שאני, נהג נהדר ובעל ניסיון, פגעתי באדם אחר? מה קרה אם הוא ימות בגללי ואיך ייראו מעכשיו החיים שלי? הסיבה השנייה שבגללה אנשים בוחרים היא הניסיון להתחמק מעונש, כי אם אני אברח ולא יתפסו אותי לפחות אוכל להתחמק מעונש, אם כי לשכוח את המקרה כנראה לא אשכח. לבסוף, עוד סיבה שבגללה אנשים לא מגישים עזרה אחרי תאונה, היא במקרים שהם פשוט לא מודעים לכך שהם פגעו במישהו. עם זאת, יש לציין שגם במקרה כזה מבחינת האחריות לתאונה הנהג הוא זה שאחראי, אפילו אם הוא לא שם לב שהוא גרם לה.

האם רק הנהג צריך לדווח על התאונה ולקרוא לעזרה?

התשובה היא בפירוש לא. בפועל כל מי שנמצא ברכב הפוגע צריך להיות אחראי לכך. במילים פשוטות זה אומר שאם נמצאתם ברכב עם אדם שנהג, פגע וברח ולא התקשרתם להזעיק עזרה, הרי שאתם שותפים לדבר עבירה. מה שבטוח זה שבין אם אתם נהגתם ובין אם הייתם רק עדים לעניין, ואם לא הגשתם עזרה בזמן, עכשיו כדאי יהיה לחפש עורכי דין תעבורה. אומנם עורך הדין לא יוכל לתקן את הטעות המרה שעשיתם, ושאולי גבתה חיי אדם, אך הוא כן יעזור לכם למזער את העונש. העונש הצפוי על עבירות של פגע וברח יכול להגיע גם ל 14 שנות מאסר בפועל כך שאין ספק שאתם צריכים עורך דין טוב שיעמוד לצידכם.

כך תבחרו את עוה"ד הנכון עבורכם

לבחור עו"ד לתעבורה זה בדיוק כמו לבחור איש מקצוע לשירות כמו אימון עסקי לעסקים קטנים. כלומר, יש הרבה מאוד אנשי מקצוע כאלה שעובדים בשנים בתחומים הללו אך האמת היא שלא כולם מספיק טובים. אתם חייבים להבין שעוה"ד הוא איש מפתח בכל התהליך הזה, כי הוא זה שיסייע לכם למזער את העונש, בהצלחה או שלא בהצלחה. לכן יש טעם לבחור רק עו"ד מנוסה, מוכר וכזה שיכול להיות זמין ב100% לטיפול בתיק שלכם. אל תתפשרו על פחות מזה שכן בסופו של דבר אתם זקוקים לעזרה. לעיתים כדאי יהיה אפילו לשלם מחיר קצת יותר גבוה אם זה מה שיעזור לכם להבטיח שעוה"ד באמת יוכל לסייע לכם בצורה הכי טובה ומקצועית שאפשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *