קצת על עלות הליך בוררות

תוכן עניינים

הליך בוררות הוא הליך שמטרתו להביא לפתרונות עבור סכסוך בין שני צדדים, שמעוניינים לפנות לצד שלישי שיביא סוף לסכסוך. במקום לפנות לבית משפט ולתביעה, הליך בוררות אהוד הרבה יותר מאחר ונחשב לקצר, ידידותי וזול יותר.

עלותו של הליך משתנה מבורר לבורר, ומהליך אחד לאחר מאחר ויש הליכים שייקחו פגישה אחת ויש כאלה שימרחו ויהיו ממושכים הרבה יותר. לכן כל הליך ובורר ידרשו מכך תעריף שונה, אך חשוב להכיר את הסכומים הכלליים לפני שאתם ניגשים להליך כדי להבין האם מדובר בהליך שמתאים לכם כלכלית. לשם כך לפניכם קצת על עלות הליך בוררות.

 

מה הוא הליך בוררות ומה הוא כולל?

הליך בוררות הוא הליך שמתבצע בין שני צדדים שנמצאים בסכסוך ובאי הסכמות, לבין צד שלישי ואובייקטיבי, הבורר הממונה על ההליך. ההליך כולל פגישות עם שני הצדדים למען הכרה מלאה ועמוקה של המצב. לבסוף ולאחר מספר פגישות בהתאם למצב ולסכסוך, קובע הבורר תוצאות לסכסוך, תוצאות מחייבות שעל שני הצדדים לקיים אותם.

בחירת הבורר יכולה להיעשות בכמה דרכים ותלויה ברצונם ש לשני הצדדים בסכסוך. ניתן למנות בורר ספציפי ומסוים, וכן גם לבחור מאפיינים כללים באמצעותם יקבע בית המשפט את הבורר שעונה עליהם.

בכל מקרה, שני הצדדים חייבים להסכים על הבורר ומינויו. הליך הבוררות מחייב גם כן את הימצאותם של שני הצדדים הנמצאים בסכסך בכל פגישה, ולא ניתן להיפגש עם הבורר ביחידות – כך נשאר ההליך כאובייקטיבי לחלוטין, בדומה להליך במשפט. לעוד מידע מומלץ לפנות אל https://www.borerut.com.

 

מה העלות של הליך בוררות?

העלויות בהליך בוררות משתנות בהתאם לבורר ולתקציב שלו, ובהתאם לכמות המפגשים שלכם עמו. אך בכל מקרה, ניתן וכדאי להבין מה המחיר הממוצע, כדי להבין האם מדובר במשהו שמתאים לכם כלכלית. עלויות הליך הבוררות מושפעות באופן ישיר מסוג הבוררות ומההיקף שלה.

במידה ומדובר בבוררות של מעל מיליון ₪, השכר של הבורר יהיה לרוב כ- 2.5 אחוזים מן הסכום הכולל. לעומת זאת במידה ומדובר בהיקף קטן יותר של עד 20,000, עלות הבוררות תהיה כ- 2000 ₪ לפגישה הראשונה, וכ-500 תוספת לכל פגישה נוספת. מכך ניתן להבין ששלושת האספקטים המרכזיים שמשפיעים על מחיר הליך הבוררות הם: הבורר והתקציב שלו, היקף הבוררות וסוג הבוררות, וכן כמות הפגישות שאתם לוקחים עם הבורר.

 

מדוע קיים טווח מחירים מעט שונה בהליך בוררות?

כמו כל הליך בירוקרטי וכל שירות בחיים, גם בבוררות יש טווח עלויות שמשתנה, וכל הליך בוררות ידרוש תשלום מעט שונה בהתאם לבורר ולתקציב שדורש, וכן בהתאם לכמות הפגישות עמו. העלות של הליך הבוררות תלויה בכמה פרמטרים. בכל מקרה שימו לב שאתם מוודאים את התשלום מראש, הן עבור ההליך כולו או הן עבור מספר הפגישות שאתם מבצעים, כדי להבטיח שאתם מודעים לעלויות ויכולים לעמוד בהוצאות.

בורר שכותב

עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
חובת לבישת חליפה בבית משפט

כאשר מדובר בעורכי דין, כללי לשכת עורכי הדין (מדי משפט) מחייבים את עורך הדין, כאשר הוא מופיע בבית משפט, ללבוש "מדי משפט" שכוללים – חולצה

האם יש השפעה כלכלית במשפט מתומלל

תמלול הקלטות מסוגים שונים משפיעות הן בהכרעת הדין, והן כשימוש לפרוטוקול המכסה מבחינה משפטית. במאמר הבא לעסוק ונעמיק בשאלות כמו: איך הקלטות יכולות להטות את

4 שלבים לתביעות נגד משרד הביטחון

כשמדובר בהגשת תביעה נגד משרד הביטחון, ישנם כמה שלבים שכל אחד צריך לעבור. לפני שנתחיל בפירוט, חשוב לנו לציין כי זהו תהליך שעלול לקחת זמן

האם משרד פרסום נחשב כהוצאה מוכרת?

בעלי עסקים וחברות נדרשים לעמוד בלא מעט חובות: הם צריכים לדווח באופן קבוע לרשויות המס ולשלם מיסים, צריכים לעבוד על פי תקנות וכללים אדמיניסטרטיביים, להגיש