תלונת שווא – תופעה קשה ומכוערת

תוכן עניינים

לצערנו, בשנים האחרונות אנו שומעים על יותר ויותר אנשים המגישים תלונות שווא למשטרה, מתוך אינטרס כלשהו או מניע נקמני.

תלונות אלו נפוצות בתחום ההטרדות המיניות, אך יכולות להתרחש גם בתחומים אחרים.

כיצד ניתן להתמודד במידה והוגשה נגדך תלונת שווא?

 

הגשת תביעה כנגד מגיש התלונה

הצעד העיקרי שניתן לבצע כנגד תלונת שווא, מעבר לצורך להוכיח כי התלונה אכן פיקטיבית והדברים שלהם טוען המתלונן לא היו מעולם – היא לתבוע את מגיש התלונה.

 

תביעה לפי חוק איסור לשון הרע

חוק איסור לשון הרע אוסר על אדם לפרסם בצורה כלשהי פרסום שמטרתו לבזות, להשפיל או לפגוע באדם בשל נתוניו האישיים (דת, מוצא, גזע, מין, גיל וכיוצא באלו) – או על מנת לפגוע בשמו הטוב ובפרנסתו.

תביעה בעילת לשון הרע יכולה להתקבל גם בלי הוכחת נזק. כלומר, התובע לא צריך להוכיח שהפרסום גרם לו נזק ממשי – אלא רק עצם הפרסום עצמו מהווה עילה לקבלת התביעה.

בתביעת לשון הרע התובע יכול לקבל מהנתבע פיצוי שעשוי להגיע עד 50 אש"ח במידה והעבירה אינה פלילית, או עד 100 אש"ח במידה ומעשיו של המתלונן הוכחו כפליליים.

 

תביעה לפי פקודת הנזיקין – עילת הרשלנות

דרך פקודת הנזיקין תוכלו לתבוע על כל הדברים שאתם יכולים להוכיח כי הם הסבו לכם נזק ממשי. כלומר, התביעה לא תתקבל רק על עצם הגשת תלונת שווא – אלא יש להראות כי התלונה גרמה לנזק. נזק זה יכול להיות אבדן ימי עבודה, פגיעה בשם הטוב, אבדן הזדמנויות בעבודה – ואף נזק נפשי כמו עוגמת נפש שנגרמה בעקבות המקרה.

 

ייעוץ משפטי במקרה של תלונת שווא

כבר שמענו על מקרים רבים מדי בשנים האחרונות, בהם תלונת שווא כנגד אדם הצליחה לפגוע קשות בשמו ובפרנסתו – וכל–זאת על לא עוול בכפו. הגשת תלונה נגדכם מחייבת מענה מהיר ואיכותי, על מנת שתוכלו לצמצם את הנזק הפוטנציאלי עד כמה שרק תוכלו – ולגדוע את המקרה כשהוא עדיין באיבו.

במידה והוגשה נגדכם תלונת שווא, ואתם לא בטוחים מאיפה וכיצד להתחיל את המסע לטיהור שמכם ולהוכחת חפותכם – הצעד המומלץ ביותר עבורכם הוא לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין מוסמך ומקצועי, שמתמחה בנושאי תלונות שווא.

עורך הדין ידע לאילו גורמים לפנות ואילו תביעות עשויות להתקבל ולהעניק לכם את סכום הפיצויים הגבוה ביותר. עורך הדין ייצג אתכם בערכאות המשפטיות, וישתמש בניסיון שלו במקרים דומים על מנת לוודא כי אתם תצאו מהתביעה כשידכם על העליונה, וכאשר שמכם נקי מכל אישום שווא.

למידע נוסף על הזכויות והפיצוי המגיע לכם במידה והוגשה נגדכם תלונת שווא, תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט https://www.defense-lawyer.co.il. באתר תוכלו גם למלא את פרטיכם על מנת לקבל ייעוץ משפטי ראשוני שמתאים למקרה שלכם, ללא התחייבות.

 

שני אנשים מדברים

עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
ליגת העל בפורטוגל – חוויה בלתי נשכחת

מה זה גילוי מרצון? פורטוגל הפכה בשנים האחרונות לאחת המדינות הפופולריות ביותר למטרות תיירות ומגורים, אולם רבים אינם יודעים כי בפורטוגל יש תרבות עשירה של

ציטוטים של עורכי דין ותיקים

ציטוטים של עורכי דין ותיקים ברבות השנים הנפיקו עורכי דין מכל רחבי העולם ציטוטים בלתי נשכחים. עו"ד מירי ברונו מערכת המשפט בישראל – שפל חסר

מדבקות למשרד עורכי דין

מעוניינים לעצב מחדש את המשרד שלכם ולהעניק לו מראה חדש ומרענן? מעוניינים לבצע שינוי בחלל המשרד אך חוששים מהזמן הרב הכרוך בשיפוץ כולל? יש לנו

קוסם ליום הולדת במשרד עורכי דין

הרבה דברים השתנו מאז שהודיני הדהים את העולם בפעלולי ההיחלצות שלו, מה שלא השתנה הם ההתרגשות וההנאה שמביאים איתם מופעי קסמים. קוסם ליום הולדת במשרד

מה זה קרן פנסיה נבחרת ולמי זה מתאים

במדינת ישראל, נושא הפנסיה הוא אחד הנושאים היותר מפוקחים ומוסדרים בחוק. עד שנות התשעים של המאה הקודמת, היה חלק ניכר מהעובדים במשק מבוטח באמצעות קרנות

החוקים לגבי העסקת מטפל סיעודי

אחד מההורים שלכם הפך לסיעודי ואתם רוצים לדאוג עבורו למטפל? אם כך, טבעי שתרצו לדעת מה אומר בנושא הזה החוק ואיך אפשר לעשות את הדברים.