ככל שעוברות השנים אנחנו רואים שנעשים עוד ועוד פרויקטים שונים של תמ"א 38 באזורים שונים בישראל. יש לכך סיבה טובה, שכן מצד אחד היזם מרוויח מכך ומצד שני, גם בעלי הדירות יוצאים נשכרים. עם זאת, כולנו מודעים היטב לעובדה שלא תמיד כל הדיירים יסכימו לבצע את הפרויקט ולכן נשאלת השאלה: מה עושים אם יש דייר סרבן ומה קובע החוק במקרים כאלה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

האם חייבים רוב של מאה אחוז כדי לעשות פרויקט תמ"א 38?

נתחיל מהשורה התחתונה שאומרת: לא. כלומר, החוק לא אומר שצריך 100% הסכמה של כל השכנים כדי לבצע פרויקט כמו תמ"א 38. בפועל אנחנו רואים שאם מדובר על פרויקט שמטרתו חיזוק וחידוש הבניין, הרי שגם 66% מכלל השכנים זה מספיק. עם זאת, איש מאתנו לא באמת רוצה להתחיל מריבות או ויכוחים אינסופיים עם השכנים, כי כאשר אנחנו חיים בשכנות טובה נעים לנו יותר. לכן כדאי לדעת שפעמים רבות כאשר מתחילים הדיונים בנוגע לפרויקט כמו תמ"א 38, לא מעט מהדיירים מסרבים. עם זאת, ככל שהזמן עובר, הדיונים נמשכים ומסבירים לאותם דיירים מדוע כדאי לבצע פרויקט כזה בבניין, רבים מהם משנים את דעתם. לכן אין סיבה להתייאש או לחשוש אם יש דייר סרבן בבניין שלכם, כי בהחלט יכול להיות שבדרכים כאלה ואחרות כן תצליחו לשכנע אותו בכדאיות העניין.

 

למה כדאי לפנות לעו"ד שילווה את הפרויקט כולו?

בוודאי יצא לכם לשמוע שלא מעט אנשים שכבר עשו תמ"א 38 בבניינים שלהם, שכרו את שירותיהם של עורכי דין מקצועיים. חשוב שתדעו: על שירותיו של עורך דין תמ"א 38 לא כדאי לוותר. מדובר על איש מקצוע שעוסק בתחום הזה מזה שנים, מכיר את כל הסעיפים החשובים ביותר שצריך לשים לב אליהם כשחותמים על הסכם עם יזם או קבלן ולכן עוה"ד ידאג לאינטרסים שלכם. כמו כן, במידה ויש יותר מדייר אחד סרבן, הוא יוכל להבהיר לכם מה אומר החוק בנידון ולייעץ לכם מה כדאי שתעשו בכל שלב מהדרך.

 

איך לבחור את עוה"ד המתאים?

מחפשים עורך דין שיוכל ללוות את הפרויקט שבו אתם מעורבים? חשוב לכם להתחיל עוד היום לעשות את כל הבירורים הנדרשים אודות האפשרות של תמ"א 38 בבניין שלכם? אם כך, כדאי שתבדקו היטב באיזה עו"ד אתם בוחרים. לא כל עו"ד יגיע עם הניסיון הנדרש ולא כל איש מקצוע מהתחום יוכל ללוות אתכם לאורך כל הדרך. חשוב מאוד לבחור עו"ד מנוסה, מקצועי וכזה שמגיע עם ניסיון רב, אז למה אתם מחכים? בדקו את כל הפרטים החשובים ותראו שאתם בוחרים בעו"ד שבאמת תוכלו לסמוך עליו.  התחילו עוד היום את החיפוש אחר עוה"ד המתאים כי אין טעם להשאיר זאת לרגע האחרון.

איש משפט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *