תמיכה ברווחה: ההשפעה של אישורי פטור ממס הכנסה בעת מחלה או תאונה

תוכן עניינים

כחלק מהמדיניות הסוציאלית של מדינת ישראל, ומתוך הכרה בהתמודדות המורכבת עם הנטל הכלכלי כתוצאה ממצבים רפואיים קשים, המדינה מעניקה סיוע כלכלי ושורת הטבות לאנשים הסובלים ממחלות ובעיות רפואיות שונות. אחת ההטבות המשמעותיות מביניהן היא הטבת פטור ממס הכנסה.

 

ההתמודדות הכלכלית המאתגרת בעת מחלה או תאונה

פציעות, תאונות ומחלות, הן לצערנו אירועים שכיחים למדי, כאשר בלא מעט פעמים, מקרים אלו מסתיימים בנכויות בדרגות שונות, המשפיעות בעיקר על תפקודו היום – יומי של הנפגע, אך גם משליכות על תחומים אחרים ובעיקר, על התחום הכלכלי, הן מבחינת הפגיעה בכושר ההשתכרות והן מבחינת ההוצאות הרפואיות הנלוות.

ההתמודדות הכלכלית המאתגרת בעת מחלה או תאונה

ההשפעה של אישורי פטור ממס הכנסה בעת מחלה או תאונה

כחלק מהמדיניות הסוציאלית של מדינת ישראל, המדינה מעניקה שורת הטבות לסובלים ממחלות ובעיות רפואיות שונות, במטרה להקל עליהם את הנטל הכלכלי ולאפשר להם לשמור על שגרת ואיכות חיים נורמטיבית. בין ההטבות המשמעותיות הללו נמצאים אישורי פטור ממס הכנסה, היכולים להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים בשנה ולסייע באופן משמעותי לזכאים.

 

מהם תנאי הזכאות לקבלת פטור ממס הכנסה?

תנאי הזכאות לקבלת אישור פטור ממס הכנסה עקב מחלות ובעיות רפואיות שונות, מושפעים בעיקר מאחוזי הנכות הרפואית שייקבעו לנפגע: לפחות 90% נכות ממחלה אחת, או בגין מספר מחלות, כאשר לפחות אחת מהמחלות מזכה בשיעור של 40% נכות לפחות.

בין המחלות המזכות באופן אוטומטי באישור פטור ממס הכנסה, נמצאות מחלות הסרטן, אירועים מוחיים, מחלות כליות (אי ספיקה וכדומה), מחלות סופניות, טרשת נפוצה, פרקינסון, מחלות ריאות, עיוורון, שיתוק ועוד.

מהם תנאי הזכאות לקבלת פטור ממס הכנסה

תהליך קבלת אישור פטור ממס הכנסה עקב בעיות רפואיות

תהליך קבלת אישור פטור ממס הכנסה עקב בעיות רפואיות מורכב משני שלבים עיקריים:

 

ביקור בוועדה הרפואית

השלב הראשון בתהליך הוא ביקור בוועדה הרפואית של ביטוח לאומי, אשר תבחן היטב את המסמכים הרפואיים ואת מצבכם הרפואי ותקבע בהתאם את שיעור אחוזי הנכות המגיעים לכם בגין המחלה או התאונה.

 

הגשת תביעה לקבלת פטור ממס הכנסה

במידה ונקבעו לכם אחוזי נכות בשיעור מספק, ניתן יהיה להגיש תביעה לקבלת פטור ממס הכנסה אצל רשות המיסים, הן באופן מקוון והן באופן פיזי, באחד מהסניפים הקרובים לביתכם. כאשר זמן הטיפול בבקשה יכול להימשך עד 10 ימי עסקים.

 

המסלול המהיר (והבטוח) לקבלת אישור פטור ממס הכנסה

בכדי לייעל את התהליך, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ומנוסה בתחום, אשר באמצעות בדיקה קצרה ומספר שאלות, תסייע לכם לוודא מהם הזכויות המגיעות לכם וכיצד תוכלו לממש אותן בצורה הטובה והמהירה ביותר ולקבל את מלוא הכספים המגיעים לכם.

 

לסיכום

אישורי פטור ממס הכנסה הם חלק מהמדיניות הסוציאלית של מדינת ישראל, שנועדו להקל את הנטל הכלכלי הנלווה למצבים בריאותיים קשים, כמו מחלות ותאונות. תנאי הזכאות לקבלת פטור ממס הכנסה מותנים בעיקר בשיעור אחוזי הנכות שייקבעו בוועדה הרפואית ובכדי לייעל ולקצר את תהליך מימוש הזכויות שלכם, מומלץ לפנות בהקדם לשירותיה של חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום.

תמיכה ברווחה ההשפעה של אישורי פטור ממס הכנסה בעת מחלה או תאונה

עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
ליגת העל בפורטוגל – חוויה בלתי נשכחת

מה זה גילוי מרצון? פורטוגל הפכה בשנים האחרונות לאחת המדינות הפופולריות ביותר למטרות תיירות ומגורים, אולם רבים אינם יודעים כי בפורטוגל יש תרבות עשירה של

ציטוטים של עורכי דין ותיקים

ציטוטים של עורכי דין ותיקים ברבות השנים הנפיקו עורכי דין מכל רחבי העולם ציטוטים בלתי נשכחים. עו"ד מירי ברונו מערכת המשפט בישראל – שפל חסר

מדבקות למשרד עורכי דין

מעוניינים לעצב מחדש את המשרד שלכם ולהעניק לו מראה חדש ומרענן? מעוניינים לבצע שינוי בחלל המשרד אך חוששים מהזמן הרב הכרוך בשיפוץ כולל? יש לנו

קוסם ליום הולדת במשרד עורכי דין

הרבה דברים השתנו מאז שהודיני הדהים את העולם בפעלולי ההיחלצות שלו, מה שלא השתנה הם ההתרגשות וההנאה שמביאים איתם מופעי קסמים. קוסם ליום הולדת במשרד

מה זה קרן פנסיה נבחרת ולמי זה מתאים

במדינת ישראל, נושא הפנסיה הוא אחד הנושאים היותר מפוקחים ומוסדרים בחוק. עד שנות התשעים של המאה הקודמת, היה חלק ניכר מהעובדים במשק מבוטח באמצעות קרנות

החוקים לגבי העסקת מטפל סיעודי

אחד מההורים שלכם הפך לסיעודי ואתם רוצים לדאוג עבורו למטפל? אם כך, טבעי שתרצו לדעת מה אומר בנושא הזה החוק ואיך אפשר לעשות את הדברים.