נפצעת בתאונה? איך להוציא פיצוי מחברת הביטוח

תאונות עלולות להיות אירוע טראומטי אשר מעבר למלחמה לחזור לבריאות גופנית ונפשית מלאה – מתנהל לעיתים קרב עיקש מול חברות הביטוח כדי לקבל את הפיצוי שאתם צריכים, וזאת על מנת לכסות במעט את האובדן שאתם עלולים לספוג מהתאונה כגון אובדן כושר אבודה, נכות וכיוב׳. אולם, לעיתים באופן מנוגד לאינטואיציה, על מנת למקסם את הכסף שתקבלו מחברת הביטוח כפיצוי בעקבות התאונה, יש לחשוב לא רק על קבלת טיפול רפואי ושמירה על הבריאות, אלא גם על ההצלחה תביעת הביטוח.

השאלה שצריכה להנחות אתכם כשאתם שוקלים להגיש  תביעה כנגד הביטוח היא פשוטה:

 

רוצים פיצוי – תוכיחו!

בשורה התחתונה – ראיות, ראיות ועוד ראיות זה שם המשחק.

המשיכו לקרוא ובמאמר הקצר הזה ניתן לכם את הטיפים של מנצחים על מנת שתצליחו להוציא את הכסף המגיע לכם מחברת הביטוח.

 

קודם כל – בריאות לפני הכל

לקבלת טיפול רפואי מיד לאחר אירוע התאונה יש חשיבות כפולה. ראשית, על מנת לצמצם בכמה שיותר את הנזק הבריאותי שעלול להיגרם לכם, ושנית, על מנת לתעד את מצבכם הבריאותי לאחר התאונה. באופן הגיוני מאוד, ישנם חבלות רבות שזמן מה לאחר האירוע עלולים להיעלם ולהבריא, אך בקרות האירוע עלולים להגביל אתכם מאוד. למשל, במקרה של זעזוע מח וצליפת שוט – מדובר בפציעה כואבת מאוד שיכלה להגביל את היכולת שלכם לחזור לעבוד במשך שבועות. ללא טיפול רפואי המתעד את הזנק – כיצד תוכלו לטעון שאתם זכאים לפיצוי על אובדן כושר אבודה על אותם שבועות?

במהלך התקופה בטרם הגשת התביעה הקפידו לשמור את כל המסמכים המקוריים המתעדים את הטיפולים הרפואיים שקיבלתם, קבלות על הוצאות רלוונטיות, אישורי מחלה, חוות דעת רפואיות ועוד. התיעוד מאפשר לגבות את הטענות שלכם נגד חברת הביטוח בראיות קבילות משפטית. יש קשר ישיר בין חוזק התיק הרפואי לבין הפיצוי שתקבלו, (אל תגזימו במספר הטיפולים, כי לכך עלולות להיות השלכות נגדכם), ולכן טיפול סביר ותיעוד מלא רק יעזרו לתביעת הביטוח.

 

תיעוד מקסימלי ודיווח למשטרה

מיד לאחר האירוע חשוב לתעד ולצלם כל נזק שנגרם ולדווח על כך למשטרה. הדרך הפשוטה ביותר לדווה היא הזמנה של ניידת משפטרה למקום האירוע. הדליקו תכנת הקלטה בטלפון הסלולרי כדי לסייע באיסוף ראיות, צלמו כל נזק שנגרם לגוף ולרכב, גבו מהמעורבים בתאונה את פרטי הפוליסה שלהם, צילומו תעודות זהות של המעורבים, והחשוב ביותר – דווחו על התאונה למשטרה. ללא אישור מהמשטרה הכולל פירוט של המעורבים בתאונה והפוליסות, לא ניתן להעביר את עלות הטיפול הרפואי הראשוני לחברת הביטוח (במקום אליכם), והחשוב מכל – לא ניתן לקבל פיצוי מחברת הביטוח ללא אישור על קיום האירוע מהמשטרה.

 

היזהרו מחוקרי ביטוח

ההורים תמיד לימדו אותנו להיזהר מאנשים זרים, במיוחד אם הם מנסים לעזור יותר מדיי. מיד לאחר התאונה חברת הביטוח תנסה להפעיל חוקרים סמויים במסווה של נציגי ביטוח לאומי, עורכי דין ונציגי עמותות שינסו ״לעזור לכם״. היזהרו! מדובר באנשים המפעילים מכשירי הקלטה שמנסים לגבות מכם כל עדות שעלולה לפגוע בתביעת הביטוח שלכם. ולכן – מלבד עורך הדין ומשפחה שלכם, מומלץ לא להגיד דבר לאף גורם שאינו הרופא שלכם והמשטרה.

 

התיישנות ושיהוי

במקרים רבים לוקח זמן רב, לעיתים כמה שנים, עד שמלוא הנזק מהתאונה מתגבש. עם זאת, ברוב המקרים, תביעה שלא הוגשה תוך 7 שנים מיום גילוי הנזק – תתיישן. בנוסף לכך, גם תביעות שמוגשות בזמן, אך ב-״דקה ה90״ עלולות להידחות על הסף בטענה שמדובר בחוסר תום לב של התובע. ולכן – חשוב לחכות אבל לא יותר מדיי. וודאו כי מלוא הנזק ידוע לכם ותגישו תביעה בסמוך לכך – לאחר איסוף מלוא הראיות הרלוונטיות לתביעה.

 

עורך דין הוא החבר הכי טוב שלכם

הישראלי המצוי תמיד רוצה לחסוך איפה שרק אפשר. אולם, במקרים של תביעות מורכבות, במיוחד בשווי עשרות ומאות אלפי שקלים, חסכון בשירותי ייעוץ משפטי עלולות לעלות לכם ביוקר. ייעוץ משפטי ראוי יעזור לכם לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים שימקסמו את הפיצוי שתקבלו מחברת הביטוח, ובנוסף – ימנע מכם לבצע טעויות לאורך הדרך שעלולות לגרום לקריסת התביעה.

אל תישארו לבד!

 

נפגעתם בתאונה ואתם מעוניינים לתבוע את חברת הביטוח?

עו"ד נזקי גוף רונן ברק הינו מומחה בתביעות נזיקין בכלל, ותביעות כנגד חברות הביטוח בפרט. הצוות המשפטי הרחב של רונן יעניק לכם את הייעוץ הטוב ביותר שתקבלו וידאג שתנצחו את התביעה.

צרו עמנו קשר ונעניק לכם ייעוץ ראשוני ללא התחייבות מצדכם.

עריכת דין

השארת תגובה