פטור ממס רכישה

אם אתם עומדים לבצע עסקת נדל"ן גדולה, ברור מדוע אתם רוצים לדעת איזה מיסים עליכם לשלם, ואין ספק שאחד מהמיסים הוא מס רכישה. לכן כדאי שתדעו שקיים כזה דבר פטור ממס רכישה, כך שבהחלט רצוי לבדוק את השטח לפני שאתם הולכים ומשלמים.

 

מה זה מס רכישה?

עוד לפני שתפנו אל עו"ד יפית יוחפז במטרה לקבל ממנה סיוע בנושא, כדאי להבין במה דברים אמורים ומה זה בפועל מס רכישה. מס הרכישה משולם כאשר מתבצעת עסקה של רכישת דירה בארץ והחישוב שלו נעשה בהתאם לסכום הרכישה כולו. חישוב מס הרכישה נעשה בהתאם למדרגות מס אשר מתעדכנות פעם אחת בשנה. שימו לב: מי שרוכש דירה ראשונה יכול ליהנות מפטור במס הרכישה עד לתקרה אשר מוגדרת בחוק. בנוסף, כמובן שמדרגות המס מובילות לכך שככל שהעסקה גדולה יותר, כך גם מס הרכישה שצריך לשלם גבוה יותר.

 

האם משפרי דיור יצטרכו לשלם מס רכישה?

כפי שראינו, כאשר מדובר על קניית דירה ראשונה עד תקרה מסוימת, למעשה הדירה פטורה ממס הרכישה. עם זאת, מה עושים אם מדובר על משפרי דיור? בפועל אנחנו רואים שמשפרי הדיור מוכרים את הדירה הישנה כדי לקנות דירה חדשה, גדולה ויקרה יותר, כך שעדיין בסוף התהליך תהיה לכם דירה אחת בלבד. לכן נשאלת השאלה האם אותם אנשים כן צריכים לשלם מס רכישה וחשוב לדעת שכאן המחוקק מצא פתרון: אם הדירה הראשונה תימכר תוך 18 חודש, הרי שהדירה החדשה תהיה פטורה ממס רכישה.

 

מדוע כדאי לפנות לעו"ד שיעזור לכם בנושא?

זה לא משנה אם אתם מוכרים דירה גדולה, קטנה או האם קיבלתם אותה בירושה או שקניתם אותה אחרי עבודה קשה ושנים של חסכונות. מה שבטוח זה שאם אתם רוצים לעשות את הדברים בצורה חוקית, אתם צריכים לבדוק תחילה האם עליכם לשלם מס רכישה או לא. זו בדיוק הסיבה שבגללה כדאי יהיה לפנות אל עורך דין שיוכל לעזור לכם בנושא, כי אם יש לכם אפשרות לחסוך לא מעט כסף על מס הרכישה, למה שלא תעשו זאת? עוה"ד הוא איש מקצוע שיוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך, כי הוא מגיע עם ניסיון וידע בתחום הספציפי של עסקות נדל"ן בהיקפים שונים. לכן היתרון הראשון של עבודה עם עו"ד, זו העובדה שתוכלו להיות בטוחים שאתם עושים את הדברים בצורה חוקית ולא מסתבכים לחינם עם החוק. שנית, עוה"ד יוכל לעזור לכם להבין מה באמת אומר החוק ובצורה כזאת, לא פעם, הוא גם יעזור לכם לחסוך כסף. אנשים רבים משלמים מס רכישה פשוט כי הם לא יודעים שמגיע להם פטור ולכן כדאי לפנות לעו"ד שיוכל לעזור לכם להבין איפה אתם עומדים, מה באמת דורש החוק ומה עליכם לעשות כדי לבצע עסקת נדל"ן חוקית.

מחשבון

השארת תגובה