נוטריון – כל השירותים הנוטריונים

אתם זקוקים לשירותיו של נוטריון אך לא לגמרי ברור לכם מתי הוא הכתובת הנכונה ומתי כל עורך דין יוכל לסייע? מתלבטים אל מי כדאי לכם לפנות כדי לקבל את כל השירות הדרוש לכם? עיינו במאמר שלפניכם וקבלו את כל התשובות.

 

מי יכול להיות נוטריון?

עוד לפני שנדבר על הדרך הנכונה לבחור נוטריון מקצועי בישראל, כדאי יהיה לדעת מי יכול להיות נוטריון. אומנם כל נוטריון הוא עורך דין, אך לא כל עורך דין הוא גם נוטריון. ניתן לראות שהחוקים בפועל קובעים שרק עורך דין: שהוא אזרח ישראל, חבר בלשכת עורכי הדין ועוסק בתחום הזה יותר מעשר שנים יוכל להיות נוטריון. כמו כן, הוא חייב להיות אדם שלא הורשע בעברה שיש עמה קלון וכמובן שאסור לו להיות מושעה מלשכת עורכי הדין. מעבר לכל אלה, אדם שרוצה להיות נוטריון צריך גם לעבור השתלמות מיוחדת ולכן ברור מדוע לא כל מי שלמד משפטים הוא איש מקצוע שיוכל לעזור לכם.

 

מתי נוטריון הוא הכתובת הנכונה?

בנידון לכל הפעולות שיכולים לבצע כל עורכי הדין, הרי שכאשר מדברים על נוטריונים מדברים שירותים אחרים שהם יוכלו לספק, כמו לדוגמא: אישור שאדם פלוני חי. בנוסף, נוטריונים יכולים לאמת חתימה על מסמכים שונים, הם מאשרים נכונות העתק של מסמכים, והם מאשרים גם תרגומים של מסמכים שונים. הם יכולים לאשר רשימת מצאי ואף לאמת הסכם ממון שנחתם בין בני הזוג לפני הנישואין. לכן ברור מדוע כ אחד מאתנו עשוי להזדקק לשירותיו של נוטריון במצבים שונים, כך שהדבר הראשון שצריך לעשות הוא לברר האם השירות שלו אתם זקוקים מצריך שחתימת נוטריון או חתימת עו"ד יכולה להספיק.

 

איך בוחרים נוטריון?

אם תעשו חיפוש מהיר בגוגל אתם תראו שהרבה מאוד אנשים שהם עורכי דין מזה שנים רבות בחרו לעשות השתלמויות מתאימות ולהפוך להיות נוטריונים. עם זאת, ממש כפי שלא היה עולה על דעתכם לפנות אל כל עורך דין באשר הוא, כך גם לא כדאי לפנות אל כל נוטריון. יש לברר היטב כל פרט אודות איש המקצוע שלכם, כמו לדוגמא: האם באמת מדובר על נוטריון שעובד בצורה חוקית? האם הוא עוסק בתחום הזה הרבה שנים? והאם הוא זמין עבור לקוחותיו בכל עת? האם הלקוחות האחרים שכבר פנו אל אותו איש מקצוע ממליצים על שירותיו? אל תשכחו שפעמים רבות כאשר אנחנו זקוקים לשירותיהם של נוטריונים כאלה ואחרים אנחנו צריכים להגיע פיזית למשרדים שלהם. לכן בהחלט יש טעם לברר היכן נמצא הנוטריון והאם יהיה לכם נוח להגיע אל משרדו או לא. בדקו את הנתונים השונים מראש, כולל מחירים, ותראו שתצאו מהשירותים שתקבלו במשרדו של הנוטריון שאליו אתם מתכוונים להתקשר לצורך קביעת פגישה.

משפט

השארת תגובה