האם ציוד לאירועים צריך לעמוד בתקן חוקי?

כאשר אתם משכירים או קונים ציוד לאירועים, חשוב מאוד לשים לב שהציוד שאתם מזמינים בטיחותי ועומד בתקן החוקי של

המדינה. ציוד לאירועים עלול להיות מסוכן אם קונים או משכירים אותו מחברה לא אמינה.

לפיכך, חשוב מאוד לשים לב מאיזו חברה אתם מזמינים את הציוד, ולבדוק אותו לפני שאתם קונים או משכירים אותו.

בדיקה זו תמנע מכם מצבים לא נעימים וסכנות אפשריות.

להלן מספר דוגמאות של ציוד שעליו לעמוד בתקן חוקי ובנהלי בטיחות מסוימים:

 

פטריות חימום:

פטריית חימום היא אמצעי חימום בצורת פטרייה שתלוי על עמוד. פטריית החימום נחשבת אמצעי חימום פופולרי מאוד משום שהיא מפזרת חום בצורה יעילה בכל סוג של שטח פתוח. בעת קנייה או השכרה של פטריית חימום יש לשים לב לכמה דגשים:

 

תו תקן:

הדבר החשוב ביותר בעת קנייה או השכרה של פטריית חימום הוא לבדוק שלפטרייה יש תו תקן שמוכיח שהיא בטוחה לשימוש.

 

מקור האנרגיה של הפטרייה:

ישנם שני סוגי פטריות חימום. סוג אחד הוא פטרייה שפועלת על גז. פטרייה זו קלה לשימוש אך פחות בטיחותית משום שהיא עלולה לגרום לדליפות גז. לפיכך, מומלץ להשתמש בפטרייה שמבוססת על חשמל. פטרייה זו אמנם דורשת חיבור לחשמל והיא אינה ניידת, אך היא בטיחותית יותר.

הוראות בטיחות: טרם תחילת השימוש בפטריית חימום, יש לקרוא את הוראות הבטיחות מספר פעמים על מנת למנוע שריפה.

 

אוהלים:

כאשר קונים/ משכירים אוהלים לאירועים ובכלל, יש לשים לב שהם עומדים בתקנים הישראלים. התקנים בעניין האוהלים מדברים על בטיחות האוהל מבחינת גודל, צורת הקמה ופירוק של האוהל, בטיחות מפני שריפה ועוד. קנייה או השכרה של אוהלים דורשת בדיקה מקיפה שלו שמונעת, סכנות מיותרות, ומוודאת שהשהייה באוהל בטוחה ואחראית להצעת מחיר היכנסו לאתר עידנ'ס.

 

במות:

בזמן רכישה/ השכרה של במה לאירועים יש לשים לב שאתם בוחרים בבמה המתאימה לכם, שמבטיחה שימוש יציב, בטוח ואחראי ושעומדת בתקנים המחייבים. לפי התקנים במה מעל 40 ס"מ דורשת אישור בטיחות של מהנדס מתאים.  במקרים מסוימים נדרש להתקין מעקה לאורך הבמה. ישנם תקנים רבים לגבי במות, שמוודאים בטיחות בעת השימוש בה. לפיכך, בעת רכישה או השכרה של במה, יש לשים דגש על נהלי הבטיחות ולבדוק שהיא עומדת בהם.  במידה ואתם רוכשים במה שמיועדת למופעים, יש לשים לב שמקצוענים בתחום יקימו וייבנו אותה.

לסיכום,  רכישה או השכרה של ציוד לאירועים דורשת בדיקה מקיפה של הציוד, שכוללת וידוא שהוא עומד בתקנים המתאימים. כדי לחסוך לחץ וסיבוכים מיותרים, מומלץ לבדוק שהחברה ממנה אתם מזמינים את הציוד, אמינה ואחראית. הזמנת ציוד מחברה לא מוכרת עלולה לגרום לסיבוכים ולסכנות מיותרות.

 

הגברה

השארת תגובה