אי שמירת רווח בין כלי רכב

שמירת מרווח בין כלי רכב היא הכרחית בשביל בטיחות הנסיעה. חשוב להבין, שעל המרחק שאתם שומרים מהרכב שלפניכם להתאים למהירות הנסיעה. כאשר מהירות הנסיעה גבוהה, עליכם להשאיר מספיק מרחק, כך שהאוטו יוכל להגיע לבלימה מהירה בזמן סביר. בדרך כלל הדרך הטובה ביותר לחשב את המרחק הרצוי ולהציל חיים, היא פשוט לבדוק שאתם שתי שניות מאחורי הרכב שלפניכם.

 

תאונות קטנות המערבות פגיעה שטחית בשני הרכבים

כאשר לא שומרים על מרחק מכלי הרכב שמלפנים, לא מאפשרים למוח לקבל מספיק זמן להגיב להתפתחויות שיכולות להתרחש על הכביש. מהירות התגובה של כל אדם, היא שילוב של הזמן שייקח לו להבחין בכך שיש צורך בביצוע פעולה, לתרגם את הקלט הזה לפעולה ספציפית, והוצאה שלה אל הפועל. מהירות התגובה הסטנדרטית היא של כמה עשיריות שנייה. מאחר ולכלי הרכב שלכם ייקח זמן להגיע לעצירה מוחלטת, תוכלו למנוע תאונות רק אם תשמרו מספיק מרחק בשביל שני התהליכים הללו. תאונות קטנות המערבות פגיעה שטחית בלבד בשני הרכבים, הן נפוצות ביותר. הן נובעות מאי שמירת מרחק בנסיעה באזורים עירוניים מיושבים בצפיפות, בהם המהירות אינה גבוהה. תאונות אלו דורשות גם הן ייעוץ משפטי, כדי שתוודאו שזכויותיכם נשמרות גם על ידי חברות הביטוח, וגם על ידי המשטרה ובתי המשפט. לפרטים נוספים היכנסו לאתר https://uliel.co.il.

 

התנגשות אחורית ברכב שלפניכם

תאונות חמורות יותר, אשר מתרחשות במהירות גבוהה, יכולות בהחלט לגרום לאבדות בנפש ולפציעות קשות. אחד מהמנגנונים העיקריים של התנגשות אחורית, נובע מעצירה פתאומית של הרכב שלפניכם בשל תאונה, או בשל הפרעה לתנאי הדרך. לאחר ההתנגשות, לעיתים הרפלקס של הנהג הפוגע הוא ללחוץ בחוזקה דווקא על דוושת הגז, מה שמטיח בחוזקה את המכונית הנפגעת אל הרכב שמלפנים. תאונות מעין אלו, גורמות לפגיעות קשות בעמוד השדרה והצוואר, ולטראומה שקשה מאוד להתאושש ממנה. נהג אשר נפגע בדרך זו, יוכל לתבוע פיצויים מהפוגע על נהיגה רשלנית, ופעמים רבות הוא גם יזכה בתביעה הרלוונטית. שמירת מרחק היא הכלי הטוב ביותר למניעת תאונות כאלו, אשר יכולות להיות כתם לכל החיים שקשה מאוד למחות.

 

נסיעה שלא על פי תנאי הכביש וחוקי המדינה

שמירת מרחק היא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בשמירה על בטיחות הנסיעה, ועל הסובבים. לעיתים אי שמירת מרחק היא רק סימפטום לנהיגה פרועה, שבאה לידי ביטוי בתחומים רבים נוספים. נהגים אשר נוסעים הרבה מעל המהירות המותרת, נוטים להיצמד אל רכבים איטיים מהם, ולנסות לגרום להם לרדת לשוליים כדי שיוכלו לעקוף. נסיעה כזאת יכולה לגרום לנהגים מבוגרים להיבהל, ולעשות טעויות קטלניות. כל עוד אתם מקפידים על המהירות המותרת, ומשתדלים לנסוע על פי תנאי הדרך, תוכלו באופן טבעי לשמור מרחק תקין מהרכב שלפניכם, בלי שתצטרכו לחשוב על כך באופן מיוחד.

 

נהיגה

השארת תגובה