משמרות ילדים לאחר גירושין

אחרי שנים רבות משותפות, הגעתם ביחד למסקנה ברורה שעתיד הקשר הזוגי שלכם הוא לא בר סיכוי, והחלטתם להתגרש.

כעת תעמדו בפני תהליך גירושין שיכלול כל מיני מושגים, הסכמים והתייעצויות שכדאי להיות מוכנים אליהם מראש.

אחת הקטגוריות המשמעותיות ביותר במהלך הליך הגירושין היא קטגוריית משמרות ילדים לאחר גירושין, וכדי שתגיעו אליה מוכנים ריכזנו לכם את כל המידע החשוב במקום אחד.

אז מה זה אומר ואיך מתמודדים עם הסוגייה הזו?

 

הליך גירושין – אתם ממש לא לבד

הליך גירושין הוא הליך אליו מגיעים עשרות אלפי זוגות במהלך השנה במדינת ישראל. לפי הנתונים, מדברים בארץ על גירושין בקרב כל זוג שלישי, אחוז גבוה מאוד וסטטיסטיקה שבהחלט עלולה להבהיל זוגות רבים שנמצאים בתחילת הדרך או במהלכה. חשוב לדעת שהליך גירושין הוא אולם הליך לא פשוט, אך הוא בהחלט אפשרי לביצוע תוך שמירה על כבוד הדדי והגנה על הזכויות, במיוחד בכל הנוגע למשמרות ילדים לאחר גירושין.

 

משמרות ילדים לאחר גירושין – איך עובד הסיפור הזה?

כשזוג נמצא בהליך גירושין, הוא צריך לקבל החלטה מי יקבל משמרות ילדים לאחר גירושין ולמעשה ימשיך לתפקד עבורם כקורת גג וכהורה זמין ונגיש, בלי תלות של מרחק או זמן, ממש כפי שהיה עד עכשיו. משמרות ילדים לאחר גירושין יכולות להגיע באחת משתי דרכים: הראשונה – משמורת מלאה. משמורת ילדים מסוג זה מתכוונת לכך שהורה אחד מתוך השניים מחזיק במשמורת, ואילו ההורה השני מקבל זמנים שבהם הוא יכול להתראות עם הילדים – בתיאום כמובן עם ההורה שהוא בעל המשמורת.

השנייה – משמורת משותפת. משמורת ילדים מסוג זה מתכוונת לכך ששני ההורים מחזיקים במשמורת, והם חולקים את גידול הילדים בצורה שווה או יחסית שווה.

 

מה קורה כאשר לא מסכימים?

משמורת ילדים לאחר גירושין יכולה להתקבל בהסכמה בין בני הזוג, אולם אילו הורה אחד תובע סוג משמורת מסויים וההורה השני מסרב לסוג המשמורת שהוצע – יאלצו בני הזוג הגרושים לפנות אל בית המשפט או אל בית הדין הדתי המוסמך ולהגיש תביעה. למעשה, במקרה זה מי שיקבע את גורל משמורת ילדים לאחר גירושין הוא המוסד המשפטי.

במקרים שכאלו תצטרכו כמובן לדאוג שנמצאים לידכם מיטב עורכי הדין, על מנת שיוכלו לייצג אתכם בזמן המשפט ולהציג כמה שיותר סיבות כדי לקבל את סוג המשמורת שאותה אתם מעוניינים לקבל. על מנת לוודא שאכן עומד לידך עורך דין מקצועי, מהימן, ומנוסה, פנה לעורך דין גירושין בתל אביב, צלצל ווודא שמתקיימת ביניכם כימיה פתוחה שמאפשרת שיח כנה ותחושות חיוביות, שיאפשרו לכם לגשת אל ההליך בביטחון.

 

בראש ובראשונה – טובת הילדים

חשוב לזכור גם בזמן הליך גירושין לשמור על טובת הילדים עוד לפני משחקי האגו והאינטרסים האישיים שלכם שעלולים לצוף בזמן הדיונים. אל תשכחו שמדובר בילדים שגם כך מתמודדים עם עניין לא פשוט, ולכן כדאי לשמור גם על האינטרסים שלהם בעניין.

 

טופס גירושין

השארת תגובה