4 דברים שחובה לדעת לפני שרוכשים דירה

תוכן עניינים

רכישת דירה חדשה מצריכה היכרות עם תחומים רבים, לדוגמא, נדל"ן, פיננסים ועוד. סקר שנערך לאחרונה בנושא גילה שמרבית הרוכשים לא מכירים בתחומים אלה מקרוב. מדריך זה עולה לרשת בעקבות התוצאות העגומות שנראו בסקר, כדי להעלות את המודעות לנושא ולאפשר לכל רוכש להכיר ב – 4 הדברים החשובים ביותר שיאפשרו לו לבצע רכישה בראש שקט.

 

הדבר הראשון: צריך לבדוק שהסביבה מתאימה לכם

רגע לפני שנעמיק במושגים מקצועיים ונפרוס בפניכם את הטיפים שנוגעים לתחום הפיננסים והנדל"ן, עליכם לדעת שתצטרכו לבדוק את אזור המגורים הנבחר. נאמר בעצם שזה לא מספיק לרכוש דירה שמתאימה לכם מבחינת חלוקת החדרים, העיצוב והמיקום. שכן, עליכם לצאת לסיבוב בשכונה ולבדוק מיהם האנשים שגרים בשכנות אליכם. אם יש לכם ילדים, תצטרכו לברר פרטים על מוסדות החינוך שנמצאים בקרבת מקום ולבדוק אם אלה מתאימים לכם.

הדבר הראשון_ צריך לבדוק שהסביבה מתאימה לכם

הדבר השני: עליכם להסתייע בבעלי מקצוע מומלצים

רכישה של דירה מצריכה הסתייעות מצד בעלי מקצוע שונים. מדובר למשל ביועץ משכנתאות, אדריכל, מתווך והרשימה עוד ארוכה. זו ההזדמנות לספר ששמענו על מי שפנו לבעלי מקצועות אלה באופן אקראי, מבלי לערוך בירור אודות טיבם.

אנו מבקשים לומר שמדובר בטעות חמורה ואתם עשויים לשלם עליה ביוקר. שכן, אתם רוצים להיות בטוחים שתקבלו שירות מקצועי וטוב. כדי שזה יקרה, עליכם לגלוש לקבל המלצות אמינות אודות בעלי מקצועות אלה או לגלוש לפורטל ladayar שמרכז את פרטיהם של אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

 

הדבר השלישי: תצטרכו לעקוב אחר המדדים

סביר להניח ששמעתם לא פעם על מדד תשומות הבנייה בישראל כשצפיתם במהדורת החדשות או כששמעתם רדיו, בעת נסיעה ברכב. אנו יוצאים מנקודת הנחה שאתם מכירים במושג, אך לא יודעים מה טיבו. לכן, נסביר בקצרה שמדובר במדד שמחושב באמצעות טכניקות סטטיסטיות. הוא משפיע על עלויות הבנייה של דירות ולכן, חשוב להכיר בו ולעקוב אחריו באופן תדיר.

 

הדבר הרביעי: תערכו בדק בית טרם הכניסה לדירה

אי אפשר לכתוב מדריך שמרכז מידע כללי על רכישת דירה מבלי להציג בפניכם את הבדיקה החשובה ביותר שתצטרכו לבצע מיד לאחר קבלת המפתח. מדובר בבדיקה שמתבצעת על ידי מהנדס מוסמך שבוחן את טיב הדירה מכל כיוון. כך שהוא יכול לגלות אם ישנם ליקויים בצנרת, בקירות הבית, במרצפות ועוד. שכן, ישנן ליקויים שלא נראים לעין ואלה עשויים לעלות לכם ביוקר, במידה ותגלו אותם לאחר המעבר.

 

השורה התחתונה – תעבירו את זה הלאה

מי שמתכנן לרכוש דירה בקרוב, צריך להכיר ב – 4 הדברים החשובים שהוצגו לעיל. שכן, אלה יאפשרו לבצע את הליך הרכישה על הצד הטוב ביותר מתחילתו ועד סופו. בשלב זה נבקש מכם להעביר את המידע הלאה, לחברים או מכרים שמחפשים דירה למכירה, כדי להעלות את המודעות לנושא החשוב.

השורה התחתונה – תעבירו את זה הלאה

עורך דין מחויך
ייעוץ חינם עם עורך דין

המידע על מערכת המשפט הוא אינסופי. אם אינכם בטוחים לגבי סוגייה משפטית, צרו קשר וקבלו ייעוץ חינם עם עורך דין מנוסה!

מידע נוסף
ליגת העל בפורטוגל – חוויה בלתי נשכחת

מה זה גילוי מרצון? פורטוגל הפכה בשנים האחרונות לאחת המדינות הפופולריות ביותר למטרות תיירות ומגורים, אולם רבים אינם יודעים כי בפורטוגל יש תרבות עשירה של

ציטוטים של עורכי דין ותיקים

ציטוטים של עורכי דין ותיקים ברבות השנים הנפיקו עורכי דין מכל רחבי העולם ציטוטים בלתי נשכחים. עו"ד מירי ברונו מערכת המשפט בישראל – שפל חסר

מדבקות למשרד עורכי דין

מעוניינים לעצב מחדש את המשרד שלכם ולהעניק לו מראה חדש ומרענן? מעוניינים לבצע שינוי בחלל המשרד אך חוששים מהזמן הרב הכרוך בשיפוץ כולל? יש לנו

קוסם ליום הולדת במשרד עורכי דין

הרבה דברים השתנו מאז שהודיני הדהים את העולם בפעלולי ההיחלצות שלו, מה שלא השתנה הם ההתרגשות וההנאה שמביאים איתם מופעי קסמים. קוסם ליום הולדת במשרד

מה זה קרן פנסיה נבחרת ולמי זה מתאים

במדינת ישראל, נושא הפנסיה הוא אחד הנושאים היותר מפוקחים ומוסדרים בחוק. עד שנות התשעים של המאה הקודמת, היה חלק ניכר מהעובדים במשק מבוטח באמצעות קרנות

החוקים לגבי העסקת מטפל סיעודי

אחד מההורים שלכם הפך לסיעודי ואתם רוצים לדאוג עבורו למטפל? אם כך, טבעי שתרצו לדעת מה אומר בנושא הזה החוק ואיך אפשר לעשות את הדברים.