הידעתם כי בכדי לקבל מעמד תושבות בהודו צריך לוותר על האזרחות הקיימת? ושהוא בעל שלבים בדרך מאוד נוקשים לעומת שאר מדינות העולם? במידה ואתם מתעניינים בדרכים השונות אשר בזכותן ניתן לקבל מעמד תושבות בהודו הגעתם למקום הנכון!

 

לשאלה האם ניתן, התשובה היא כן

ניתן בהחלט לקבל מעמד תושבות בהודו עבור אנשים המעוניינים בכך. לשם כך יש שלוש דרכים עיקריות אשר כל אחת מהן יכולה להתאים עבור מי שנחוש להשיג מעמד זה. היתרונות של מעמד תשובות בהודו הם רבים וכוללים ביניהם משטר ללא ויזה למדינות רבות באסיה, מחירי דיור נמוכים, מערכת בריאות וחינוך בחינם ועוד. אז איך עושים זאת?  ניתן להיעזר באתר evisa.co.il

 

דרך ראשונה – התאזרחות

מעמד תושבות בהודו הכוונה בבסיסו הוא לקבל אזרחות הודית. בשביל כך ממשלת הודו הציבה כמה תנאים ברורים מאוד על המבקשים לקבל אזרחות זו. התנאים כוללים – 10 שנות מגורים חוקיים בשטחי מדינת הודו, עמידה בחוקי המדינה, מעבר מבחן ידע בנושא השפה ההינדית, קיום מקורות פרנסה מכובדים והסעיף הנוקשה ביותר הוא וויתור על כל אזרחות אחרת.

 

דרך שנייה – נישואים מעניקים אזרחות

דרך זו מאפשרת קבלת אזרחות על  ידי נישואים רשמיים תחת המוסדות בהודו כאשר אחד מבני הזוג הוא תושב הודו. על ידי כך, הבן זוג אשר נישא לתושב הודו מגיע מגורים תחת שטחי המדינה באופן קבוע למשך 15 שנה. בטווח 15 שנים אלו הוא זכאי לעבוד ולקיים חיים שגרתיים. רק לאחר 7 שנים של חיים משותפים כבעל ואישה בשטחי הודו המדינה תתיר גם לבן הזוג הנישא לתושב הודו לקבל אזרחות ומעמד תושב.

 

דרך שלישית – פתיחת עסק

אדם אשר מחליט לפתוח עסק במדינת הודו חייב מלכתחילה להיות מספיק נחוש ונועז לביצוע הגירה וקבלת מעמד תושבות בה. הסיכונים הרבים הכלולים בפתיחת עסק בהודו ללא אזרחות מראש הם רבים, וביניהם עלויות רבות וקשיים חברתיים וכלכליים.

במידה והאדם אכן מצליח לפתוח עסק ולעמוד בקשיים שהוא מייצר עימו, סיכויו לקבל היתר שהייה בגבולות הודו גבוהים יותר. בכדי לקבל היתר שהייה העסק אותו הקמת נדרש לספק בבסיסו משרות לאזרחים רשמיים של המדינה ולהנגיש להם מקומות עבודה נוספים. בנוסף לכך, יש לשלם מיסים כחוק לרשויות המדינה.

היתר השהייה  לא אומר שאותו אדם נחשב בעל מעמד תושבות קבועה, אך בזכות היתר זה הוא יכול לשהות יותר זמן בהודו ולנסות להשיג את האישורים שצריך. לכן פתיחת עסק זוהי יכולה להיות אחת מהדרכים לקבל היתר שהייה ובזכותו להשיג אזרחות הודית.

 

לסיכום

לקבל מעמד תושבות בהודו זה לא עניין של מה בכך. הדרישות שהממשלה הציבה בכדי לקבל את הזכות להיות מוגדר אחד מאזרחיה הן רבות ונוקשות. לרוב הן מלוות במספר שנים רב אשר דורש מהמתעניין בכך לעבור לגור בשטחיה. את הבחירה האם זה שווה בשביל להגיע למטרה ולקבל מעמד תושבות היא של כל אחד באופן אישי.

חותמת

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *