מחזירים את רישיון הנהיגה עם עורך דין תעבורה

רישיון נהיגה יכול להישלל מסיבות שונות לתקופות שונות, החל מתקופה של 30 יום, 60 יום, 90 יום ויש אף שרישיונם נשלל לכל תקופת חייהם.

אז מאיזה סיבות הרישיון עלול להישלל? לאיזה תקופה? ומהי הדרך הטובה ביותר להחזיר לעצמכם את רישיון הנהיגה? הכל בהמשך.

בכל הנוגע לשלילת רישיון נהיגה, ישנן כמה סיבות לשלילת הרישיון לתקופות שונות:

30 ימיםשלילת רישיון לשלושים יום עלולה להתבצע עקב עבירות תנועה וקבלת דוחות תנועה. עבירות שבגינן שוללים את הרישיון ל 30 יום, הינן עבירות הנחשבות חמורות על פי חוקי התעבורה, והן כאלה שכוללות אי ציות לתמרורים כמו אי מתן זכות קדימה או ציות לתמרור עצור. בנוסף גם נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, נהיגה תוך סיכון עוברי דרך, עקיפת רכב בדרך לא פנויה או עקיפה מסוכנת, חגירה מהמהירות המותר, אי עצירה במפגש מסילת ברזל במקרה שסומן על עצירה, חסימות דרכים, סיכון הולכי רגל, הובלת מטען חורג ללא אישור וחומרים מסוכנים – גם הן יכולות להוביל לשלילה.

60 ימים – שלילה של 60 ימים הינה שלילה שעלולה להיגרם עקב עבירות כמו מעורבות בתאונת דרכים, בין אם היא כזאת עם נפגעים או ללא נפגעים. במקרה של תאונת דרכים, באם נשלל הרישיון באם קצין החקירות מצא כי ישנן מספיק ראיות שקושרות את הנהג לגרימת האירוע. שלילת רישיון תתבצע גם במקרה של תאונת דרכים קטלנית.

90 ימים – שלילת רישיון ל 90 ימים מתבצעת אם הנהג היה מעורב בתאונת דרכים שהסתיימה במוות של אדם, ובזמן שקצין התעבורה מחליט כי ישנן ראיות מספיקות להגשת כתב אישום.

נהגים שרישיונם ישלל לתקופות ארוכות, הם כאלה המוגדרים כנהגים מסוכנים לציבור. בנוסף, רישיונם של נהגים נשלל גם במקרה של נהגיה ללא רישיון בתוקף.

כיצד תוכלו להחזיר לכם את רישיון הנהיגה?

>> צרו קשר עם עו"ד דנה דוד

על מנת להחזיר את רישיון הנהיה שלכם, חשוב להגיש בקשה מידית לבית המשפט וזאת באמצעות עורך דין תעבודה. הבקשה תפקידה לבטל את הפסילה המנהלית, כאשר בבית המשפט או על ידי מזכירות בית המשפט יחליטו האם ישנו שימוע בנושא כדי לשמוע את הבקשה והאם לא.

בנוסף, באמצעות עורך דין תעבורה טוב, תוכלו להוכיח לבית המשפט כי אתם אינכם נהגים המסוכנים לציבור, ובכך תוכלו להחזיר לעצמכם את רישיונכם.

עורך דין תעבורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *