נהיגה היא פריבילגיה, לא זכות. כשאנחנו עולים על ההגה, אנחנו לוקחים על עצמנו את האחריות לנהוג בבטחה ולציית לחוקי התעבורה בדרך. אם לא נעשה זאת, אנחנו עלולים לאבד את רישיון הנהיגה. בין אם זה נובע מנהיגה בשכרות, מהירות מופרזת או הפרות אחרות, שלילת רישיון נהיגה יכולה לגרום לנו לאי נוחות גדולה. כעת נשאלת השאלה, האם ניתן לערער על השלילה?

אם רישיון הנהיגה שלכם נשלל, ייתכן שכעת אתם תוהים אם תוכלו לערער על ההחלטה. התשובה היא כן, ניתן לערער על שלילת רישיון הנהיגה. עם זאת, תהליך הערעור על ההשעיה עשוי להיות תלוי ולהשתנות בהתאם לסיבת השלילה.

 

כיצד נוכל לערער על שלילת רישיון?

השלב הראשון בערעור על שלילת רישיון הנהיגה הוא איסוף כל המידע והתיעוד הנדרשים הקשורים לשלילה. לרוב, זה צריך לכלול עותק של הודעת השלילה, כל דוחות משטרה או מסמכי בית משפט הקשורים לשלילה, וכל מידע רלוונטי אחר. לקבלת ייעוץ מקצועי לחצו כאן.

לאחר מכן, יהיה עליך להגיש ערעור לגורם המתאים. הגוף שאחראי על השלילה ותהליך הערעור יהיה כמובן תלוי בסיבת השלילה. לדוגמא, אם הרישיון שלך נשלל עקב עבירת תנועה, ייתכן שיהיה עליך להגיש ערעור לבית המשפט לתעבורה או למשרד התחבורה. אם רישיונך נשלל עקב עבירה פלילית, ייתכן שיהיה עליך להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי.

כשנגיש את הערעור, חשוב שנספק הסבר ברור ותמציתי מדוע לדעתנו השלילה הייתה בלתי הוגנת או בלתי מוצדקת. זה עשוי לכלול ראיות הסותרות את הסיבה לשלילת הרישיון, הצהרות עדים או כל מידע רלוונטי אחר התומך במקרה שלנו.

האם ניתן לערער על שלילת רישיון נהיגה?

איך מתבצע ערעור?

לאחר הגשת הערעור, נקבע דיון, ובמהלך הדיון, תהיה לנו הזדמנות להציג את טענותינו מול שופט ולספק ראיות לתמיכה בערעור שלנו. גם לגוף שהחליט על השלילה (משטרה/משרד התחבורה/בית המשפט) תהיה את ההזדמנות להציג את טענותיו ולספק ראיות.

לאחר השימוע, בית המשפט או משרד התחבורה יבחנו את הראיות ויחליטו האם השלילה תבוטל או לא. אם הערעור שלך התקבל, רישיון הנהיגה שלך יוחזר. אם הערעור שלך יידחה, ייתכן שתצטרך לעמוד בתקופת השלילה במלואה לפני שניתן יהיה להחזיר את הרישיון שלך.

חשוב לציין כי הליך הערעור על השעיות בישראל יכול להיות ארוך ומורכב. מומלץ להתייעץ עם עורך דין מנוסה הבקיא בהליך הערעור שידריך אותך בתהליך ויסביר לך בדיוק את כל השלבים הנדרשים בהגשת ערעור.

 

לסיכום

אם רישיון הנהיגה שלך נשלל, תוכל לערער על ההחלטה. תהליך הערעור על השעיה עשוי להשתנות בהתאם לסיבה בגינה רשיונך נשלל ובהתאם לגוף שהחליט על השלילה. חשוב לאסוף את כל המידע הרלוונטי ולהגיש ערעור ברור וענייני. אם הערעור יתקבל, רישיון הנהיגה יוחזר. אם הערעור שלך יידחה, ייתכן שתצטרכו להמתין את כל תקופת השלילה לפני שתעלו על ההגה שוב, בכל מקרה מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה במקרים כאלו.

האם ניתן לערער על שלילת רישיון נהיגה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *