השוואה בין סוגים שונים של תיקי גירושין מגלה שיש כמה שלבים שאותם צריך להשלים. במאמר הבא נסביר מה מאפיין כל שלב, עם מי אפשר להתייעץ ובעיקר איך מסיימים את התהליך מהר וביעילות

פתיחת תיק בהיבט המשפטי היא אחד השלבים החשובים ביותר בכל תהליך גירושין. עם זאת, גם בתהליך פתיחת התיק יש כמה שלבים שונים שאותם צריך להשלים. הבעיה היא שעל רקע הרגישות הגבוהה של התהליך, חלק מבני הזוג לא תמיד יודעים מה השלב הבא שעל הפרק או אל מי הם יכולים לפנות כדי לקבל שירותי ייעוץ.

 

היתרונות של התייעצות עם עורך דין

הדבר הראשון שצריך לעשות לטובת פתיחת תיק גירושין הוא להתייעץ עם עורך דין. למעשה, כדאי לערב עורך דין שמכיר את דיני המשפחה עוד לפני שפותחים את תיק הגירושין וכך לברר מה האלטרנטיבות שעל הפרק. במידה ואכן מחליטים על פתיחת התיק, התייעצות עם עורך הדין תאפשר להשיג את המידע הרלוונטי ולנסות לשער גם את לוח הזמנים של התהליך.

 

מה קורה אחרי שפותחים את התיק?

לאחר פתיחת התיק והתייעצות עם עורך דין שמתמחה בדיני גירושין, מתחיל בדרך כלל מרוץ הסמכויות. המטרה של מרוץ הסמכויות היא לקבוע איפה בדיוק יתנהל התיק סביב אירוע הגירושין – בבית המשפט לדיני משפחה או בבית הדין הרבני.

מטבע הדברים, לכל אפשרות יתרונות וחסרונות אחרים. כדי לקבל החלטה מושכלת בסוגיה הזו, מתייעצים עם עורך דין ומנסים להבין ממנו מוקדם איזו ערכאה משפטית תהיה הכי רלוונטית עבורנו.

 

איזה מסמכים צריך כדי לפתוח תיק גירושין?

ההיבט הטכני של פתיחת תיק חשוב לא פחות משאר ההיבטים שבהם צריך לטפל. כך לדוגמא עורך הדין אחראי על כל ההיבט המשפטי, אבל בני הזוג הם אלו שאמורים להביא מסמכים ועדויות שתומכים בטענה המרכזית שלהם.

יתרה על כך, ניתן כיום להשוות בין סוגים שונים של שירותים משפטיים ולרכז את כל הדרישות תחת קורת גג אחת. בנוסף, אפשר להביא את המסמכים הרלוונטיים כדי לפתוח תיק גירושין שעולה בקנה אחד עם המטרות שאותן מנסים להשיג.

 

מהן המטרות של הליך הגירושין?

השלבים השונים של פתיחת תיק יכולים לסייע לבני הזוג להשיג מטרות שונות. המטרות יכולות להיות למשל הגעה להסכם לגבי הסדרי משמורת על הילדים, או התמקדות בהיבט הכלכלי של חלוקת הרכוש. מעבר לכך, השלבים השונים המרכיבים את התהליך מושפעים מהסכמים שיש בין בני הזוג עוד לפני הגירושין – כמו למשל הסכמי ממון.

 

כך תיערכו נכון לתהליך הגירושין

כל סוג של תהליך גירושין דורש השקעה של זמן ואנרגיות. בשביל להשלים את התהליך וליהנות מהיתרונות שלו מבחינת הגיבוי המשפטי, כדאי להתייעץ עם עורך דין. במקביל, יש להיערך רגשית.

לְהִתְגַרֵשׁ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *