הסטיגמה הרווחת לגבי גירושין היא שמדובר בדבר רע.

כמו כן, הציבור תופס אותם כחוויה מכאיבה ושלילית.

אולם, בפועל יש לא מעט זוגות שהתגרשו וחיים בשלום עם ההורה האחר תוך גידול הילדים בהצלחה רבה.

אז אם גם אתם עומדים בפני הליך גירושין – כדאי שתשימו לב ל- 3 תפיסות שגויות לגבי ההליך על מנת שתוכלו להימנע מלהגיע אליהן ככל הניתן.

  1. לא חייבים להילחם "ראש בראש"

חילוקי דעות ומשחקי כוח שבאים על חשבון טובת הילדים הם לצערנו מראה נפוץ בבתי המשפט העוסקים בתיקי גירושין בארץ. לא פעם ראינו ושמענו סיפורים על מלחמות משפטיות שהתדרדרו לפסים אישיים אשר גורמים כאב וסבל לשני הצדדים. אך שימו לב! הדבר לא חייב להיות כך. ניתן לנהל הליך גירושין גם בדרכי שלום אחרות כמו גישור. הליך גישור מאפשר לגשת לסוגיית הגירושים מנקודת מבט "טיפולית" ולא משפטית. יש לכך השפעה טובה יותר על תוצאות הסכם הגירושין וכן על טיב הקשר בין הצדדים גם בתקופה שלאחר הגירושין. כדאי לנסות להימנע ככל הניתן ממלחמות משפטיות ולמצות את כל הכלים המשפטיים שמעודדים שיתוף פעולה. ניתן למצוא מידע נוסף על הליך גירושין lowforum.

  1. ההליך לא חייב להיות יקר וארוך

הליך גירושין עלול להפוך להליך ארוך הנפרס על שנים וכרוך בהוצאות כלכליות יקרות מאוד. גם כאן יש לנו חדשות בשבילכם! הליך גירושין עשוי להיות קצר ויעיל יותר ממש שחשבתם. הסכמה ושיתוף פעולה בין הצדדים מביאים לסגירת הסכם בזמן קצר יותר ולחיסכון משמעותי יותר בהוצאות הכלכליות הדרושות להליך. לכן מומלץ להתגרש מתוך הסכמה ולא באופן חד צדדי כדי למצות את ההליך בצורה מהירה וחסכונית יותר.

  1. ההליך לא חייב להיות כרוך ב"לכלוך" בין הצדדים

כאב ועוגמת נפש בשל אובדן הנישואין הם חלק בלתי נפרד מהליך הגירושין אך אינם דבר מחייב! לעיתים גירושין הם דווקא הפתרון ולא הבעיה. הסתכלות זו יכולה לשנות את כל הגישה השלילית כלפי ההליך. מפתיע לדמיין זאת, אך קיימים גם הליכי גירושין שבהם הצדדים אינם יריבים אלא חותרים לניהול ההליך בדרך חברית. בהליכים שמתקיימים בדרך זו, הצדדים חושבים על היום שאחרי ומנהלים את ההליך מתוך רצון להישאר בקשר טוב בהמשך. הגדרה זו כמטרה תגרום לכל צד להתנהל בדרך מתפשרת ומכילה יותר כלפי הצד השני ובכך ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר.

 

לסיכום

הליך גירושין אינו דבר קל לאף צד, אבל זכרו שיש לכם את היכולת לבחור כיצד הליך הגירושין יראה. ככל שתגדירו לעצמכם מטרות מראש לגבי איך תרצו שיראו היחסים בינכם בטווח הרחוק עבור ילדיכם, ותחתרו להסכמה ושיתוף פעולה, כך תגיעו לתוצאות הטובות ביותר בזמן קצר יותר שיחסוך לכם כאב, זמן וכסף. ממליצים בחום לשבור את הסטיגמה!

זוג פרוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *